Filmy na dobrú náladu

Duchovné filmy

Odporúčania

Deti včerajška - Spomienky na minulý život

Tento film poukazuje na reinkarnáciu a ukrýva v sebe hlboké posolstvo z minulého života. Je dôkazom toho, že sme tu už boli a stále sa vraciame naspäť. Je známe, že práve sny nám môžu odhaliť aj zážitky z našich minulých životov. Hlavnej hrdinke, angličanke Jenny Cockellovej sa už od útleho detstva snívajú sny, ktorým nerozumie. Sú to sny o žene, ktorú nikdy predtým nevidela, sny o dome, deťoch a udalostiach, ktoré táto rodina prežívala. Cítila, že so ženou menom Mary sú nejako spriaznené, ale nevedela si to vysvetliť. Nikdy predtým nikoho z nich nevidela a predsa mala pocit, že ich všetkých dobre pozná. Vo svojich snoch videla, ako táto mladá žena zomrela v nemocnici pri pôrode a bála sa o to, kto sa postará o jej deti.

Jej sny a vízie boli stále intenzívnejšie, a preto v dospelosti začala zbierať materiál, ktorý by ju priviedol na nejakú stopu. Ako malá nakreslila podľa sna jednu dedinku a neskôr zistila, že skutočne existuje a nachádza sa v Írsku. Po návšteve regresného terapeuta sa rozhodne navštíviť miesto, ktoré vo svojich snoch videla.

Podarí sa jej vypátrať, že rodina, ktorú vo svojich snoch videla skutočne existovala a niektoré z jej detí ešte stále žijú. Po smrti Mary boli rozdelené do detských domov a ich cesty sa nenávratne rozišli. Jenny sa podarí nájsť jej deti z minulého života a vďake nej sa po mnohých rokoch opäť stretnú ako rodina.

Bežný život Jenny Cockellovej a jej súčasnej rodiny sa tu prelína s nie práve príjemnými spomienkami na jej minulý život. Napriek tomu je to však neuveriteľne krásny a veľmi hlboký film plný lásky a súcitu.

Film je inšpirovaný skutočným príbehom Jenny Cockellovej a je natočený na základe jej rovnomennej knižky.

Pýtate sa, čo je to reinkarnácia? Existujú minulé životy? Je to všetko skutočné? TU sa dozviete viac o reinkarnácii!

TU si môžete pozrieť tento film online! (české titulky) ✔︎

Vzoprieť sa obrom

Tento film je o trénerovi futbalového mužstva na jednej strednej škole, ktorý sa už roky snaží vytvoriť dobrý tím. A hoci je dobrý tréner, má problém s tým, že keď sa jeden z jeho hráčov zlepší, odíde na inú strednú školu, aby sa tam stal členom lepšieho tímu.

Keďže je to vždy také isté, že hráči sa menia, akonáhle sú dostatočne vytrénovaní, odchádzajú mu dobrí hráči, ktorých tím potrebuje, a namiesto toho, aby stúpal hore, to ide s tímom stále dolu vodou. Vedenie školy a ani rodičia hráčov s ním už nie sú spokojní. Nespokojnosť je stále väčšia a začnú uvažovať o výmene trénera. Okrem toho má aj rodinné a finančné problémy.

V čase svojej najhoršej životnej krízy nachádza útechu v Biblii a u Boha. Viac sa modlí a dúfa v znamenie, ktoré dostane vo forme človeka, ktorý mu začne čítať verš z Biblie. Pritom sa ponára stále hlbšie do viery v Boha a posilňuje ju. Od tejto chvíle sa rozhodne pracovať so svojím tímom a viesť tréning inak.

Všetci sú zameraní len materiálne, pričom zabúdame na to najdôležitejšie, a to slúžiť Bohu a pracovať na našej viere. Na prvé miesto by sa mala vrátiť opäť ľudskosť. Motivuje svojich hráčov k tomu, aby išli do svojho vnútra a uvedomili si, že tu nejde iba o výkon a vieru v seba samého. Za pomoci vďačnosti a hlbokej motivácie sa má znovu obnoviť tímový duch.

Prostredníctvom rozhovorov a spoločných modlitieb so žiakmi nachádzajú skutočne stratenú motiváciu a zrazu sa karta obráti.

Zdá sa, že nová tréningová metóda žne úspech, tím rapídne stúpa hore a nálada graduje, až kým sa nestretnú so svojím najlepším triednym súperom... Ako film skončí sa dozviete, keď si ho pozriete!

TU si môžete pozrieť tento film online! (český dabing) ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film! (český dabing) ✔︎

Pollyanna

Film „Pollyanna“ je pôvodne starší, ale veľmi inšpiratívny film pre deti. Bol natočený na základe rovnomennej knižky s názvom „Pollyanna“ od Eleanor H. Porterovej. Je to doslova pohľadenie pre dušu s veľkou dávkou pozitívnych myšlienok.

Film je o dievčatku, ktoré vo všetkom hľadá niečo pozitívne a nakazí svojim nevyliečiteľným optimizmom aj ľudí okolo seba. Pollyanna sa po smrti svojich rodičov dostane do starostlivosti svojej bohatej, ale protivnej tety Polly, ktorá ju vychováva podľa prísnych pravidiel. Mestečko, do ktorého sa k tete prisťahovala je tiež plné pesimistických ľudí, ako aj ona. Pollyannu otec naučil “hru na radosť“, ktorú odvtedy stále hrá a postupne zasvätí do tejto hry aj ľudí okolo seba. Jej podstata spočíva v tom nájsť na každej situácii niečo pozitívne, niečo, z čoho môže mať človek radosť.

Keď bola malá, tak si veľmi priala bábiku a ženy z charity jej poslali v balíčku barly. Ona z nich mala nesmiernu radosť a tešila sa z toho, že ich nepotrebuje. Svojím optimizmom mení postupne svet a ľudí okolo seba aj v tomto pochmúrnom mestečku. Podarí sa jej otvoriť srdcia ľudí a vniesť do ich životov opäť radosť.

Je to silný príbeh o nádeji a šťastí, v ktorom nájdete veľa aj o odpúšťaní. Vyskúšajte hru na radosť aj vy! :-) Pomôže vám prekonať prekážky v živote a naučí vás tešiť sa opäť aj z maličkostí.

TU si môžete pozrieť tento film online! (český dabing) ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film v angličtine! ✔︎

I Origins – Východiskový bod

Už ste sa niekedy stretli s tým, že ľudia otvorene hovoria o tom, že Boh neexistuje a oni môžu veriť len tomu, čo sa dá dokázať v reálnom svete?
Nemôžu predsa uveriť niečomu, čo ešte nikto nevidel a nenahmatal. Vôbec im nedochádza, že máme v sebe ešte niečo iné, čo je oveľa silnejšie a čo nám dovoľuje sa uistiť o tom, že to ČOSI naozaj jestvuje.

Niekto tomu hovorí intuícia, iný tomu dá oveľa hlbší význam, použijúc slovo DUŠA. A Duša naozaj vie. Vie, čo je VEČNOSŤ i čo je realita pozemského bytia. Taký človek, ktorý má už rozvinuté svoje duchovné schopnosti, nepotrebuje predloženie dôkazov. Vie, že malé zázraky sa v jeho živote dejú neustále. A tvoria jeden veľký zázrak života.

Ale, čo taký ešte „neotvorený“ človek? Možno toto je dobrá príležitosť na jeho naštartovanie.

Príbeh vedca, idúceho za svojim objavom. Deklaruje svoje presvedčenie a svojim spôsobom „valcuje“ ľudí vôkol seba. Až kým ho život sám nezačne konfrontovať s tým, čo tak vehementne hlása…
Veľa zaujímavých myšlienok a aj pôsobivá zápletka: veda – versus viera.
Dôkaz je rozuzlením príbehu.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Baraka - Odysea Zeme

Baraka je dokumentáciou rôznych miest a zážitkov z celého sveta. Sú to veľmi pekné scenérie rôznych prírodných javov, rôznych náboženstiev a fascinujúcich miest, ako chrámov alebo sopiek. Vidíte tam mnoho kultúr a domorodé národy, ktoré boli znázornené ako protiklad k nášmu modernému životnému štýlu a naopak k prírode. Je dôkazom toho, aká krásna môže byť príroda alebo svet. Aké odlišné sú jednotlivé krajiny. Film bol nakrúcaný približne v 25 krajinách. Film poukazuje na to, že musíme chrániť našu Zem, pretože inak ju postupom času sami zničíme.

Film je sprevádzaný veľmi zmyselnou hudbou a zachytáva veľmi pekné momenty našej Zeme. Neobsahuje žiadne dialógy.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Lion - Dlhá cesta domov

Keď mal jeden chlapec 5 rokov, išiel so svojim bratom do iného mesta, kde chceli preraziť, aby zarobili nejaké peniaze. Jeho brat na chvíľku odišiel a malý chlapec nastúpil do vlaku, pretože mu bola zima. Vlak sa rozbehol. Vystúpil potom vo veľkom meste v Indii, ale nedokázal nikomu vysvetliť, ako sa volá, kde býva alebo ako sa sem dostal. Previezli ho do detského domova a snažili sa nájsť jeho rodičov a kontaktovať ich. Hľadanie bolo neúspešné, preto ho dali na adopciu. Nakoniec si ho adoptovala jedna austrálska rodina. Často sníval o tom, že sa vráti domov a ako by mohol nájsť svojho brata.

Snažil sa nájsť na Googli, ako by sa mohol vrátiť domov. Hľadanie sa oplatilo a našiel zastávku, na ktorej svojho brata videl naposledy. Našiel aj dedinu a nakoniec mohol po veľmi dlhom čase znovu uvidieť aj svoju matku. Jeho brat už žiaľ nežil, v jednu noc ho totiž zrazil vlak.

Tento film je založený na skutočnom príbehu.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Bezpodmienečná láska - Unconditional

Film začína v bode, kedy Samantha prežíva najťažšie obdobie svojho života, pretože jej manžel, ktorý vždy pomáhal iným a bol tu vždy pre každého, bol zastrelený. Bola úspešnou autorkou kníh, rada maľovala, ale od tejto udalosti sa už nedokázala vo svojom živote z ničoho tešiť. Pokúsila sa nájsť vraha svojho manžela, ale jej hľadanie bolo žiaľ neúspešné. Chcela spáchať samovraždu, vrátila sa na miesto nehody a tesne predtým, ako to chcela urobiť, uvidela dve deti, z ktorých jedno práve zrazilo auto. Bezprostredne po nehode im pomáhala a robila to, čo bolo potrebné.

Malé dievčatko bolo ťažko zranené, ale nehodu prežilo. Keď Samantha chcela odísť z nemocnice, uvidela jedného starého kamaráta z detstva, s ktorým chodila na základnú školu.

Začali sa rozprávať a vyšlo najavo, že Joe sa stará o tieto a tiež ďalšie deti. Neboli to síce jeho vlastné deti, ale napriek tomu má k týmto deťom z geta jedinečné puto. Pomáha deťom, aby sa naučili, ako môžu formovať a zlepšovať svoj život. Na Samanthu to veľmi zapôsobilo a Joe jej ponúkol, aby mu pomáhala. Joe bol veľmi chorý, ale prežil vďaka tomu, že ho Samantha včas priviezla do nemocnice. Od toho času sa Samantha starala o tieto deti.

Tento film je založený na skutočnej udalosti.

TU si môžete pozrieť tento film online! (české titulky) ✔︎

Náš domov

Tento film pojednáva o lekárovi Andrém Luizovi, ktorý sa po svojej smrti ocitne v jednom druhu sveta tieňov. Po mnohých mesiacoch modlenia je vyššie vyvinutými dušami prenesený do astrálneho mesta (domov).

Lekár André Luiz skutočne existoval, bol veľmi známym lekárom, ale veľa pil a fajčil. André Luiz zomrel dosť skoro, po svojej smrti bol v očistci, pretože mal príliš veľa zlých predstáv. Neveril v znovuzrodenie a niesol si so sebou veľa negatívnych myšlienok. To ho priviedlo na úroveň, kde bol klasifikovaný ako samovrah. Začal sa modliť k Bohu a po nejakom čase prišli vysoko rozvinuté duše, ktoré ho vyslobodili z tejto úrovne. Priviedli ho do astrálneho mesta, kde sa dozvedel, že žiadna smrť neexistuje. Keď sú duše dôkladne očistené, môžu sa znova narodiť. Nevedel, čo by mal robiť, ale pochopil, že ak chce dať svojej rodine nejakú správu, tak si to musí na druhom svete zaslúžiť.

Pomáhal iným dušiam v astrálnom meste, kde potom aj on sám dosiahol úroveň, v ktorej bolo pre neho možné prísť na zem ako duch. Pokúsil sa povedať svojej rodine, že smrť neexistuje.

Nie je to ťažké, nezachádza veľmi do detailov, ale pre tých, ktorí smútia alebo sa touto témou doteraz nezaoberali, je to skvelý úvod, ktorý ukazuje, ako by to mohlo byť po smrti.

Čo je po smrti závisí pravdepodobne aj od toho, na akej vývojovej úrovni sa duša nachádza. TU si môžete prečítať ďalší hlbší článok o tom, čo je alebo by mohlo byť po smrti. Je to tiež veľmi dobrá inšpirácia na meditáciu!

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Collateral Beauty: Druhá šanca

Ďalším filmom je “Collateral Beauty: Druhá šanca“. Úspešný vedúci pracovník reklamnej agentúry v New Yorku prežíva osobnú tragédiu. Jeho jediná dcéra zomrela na rakovinu. Jeho traja priatelia, s ktorými veľmi úspešne vedie veľkú firmu, si robia o neho veľké starosti. Hoci jeho dcéra zomrela už pred pol rokom, ešte stále nemôže normálne pracovať a komunikovať. Pomaly sa to vo firme zhoršuje. Priatelia ho potrebujú ako hlavného zakladateľa. Ale on bohužiaľ nie je pripravený a ochotný komunikovať a robiť rozhodnutia. Jeho traja kamaráti dali do firmy všetko a teraz majú strach, že firma pomaly, ale isto zbankrotuje. Keďže ale nie je ochotný komunikovať, jeho priatelia poveria detektíva, aby im pomohol zistiť, čo robí celý deň. Detektív zistí, že od hnevu a zúfalstva píše listy smrti, láske a času. Jeho priatelia chcú túto užitočnú informáciu využiť a najmú si troch hercov. Majú znázorniť smrť, rovnako ako aj lásku a čas.

Mali by ho aj prinútiť k určitým krokom. Zaujímavé je ale to, že herci sa nakoniec skutočne ukážu ako smrť, láska a čas, ktoré znázornia v ich vlastných osobách. Priatelia použili hercov len preto, aby niečo urobili viditeľným, a tí sú niekedy vo filme pre určité osoby viditeľní a niekedy nie. Prostredníctvom rozhovorov môže muž svoju stratu a smútok lepšie spracovať.

Film potom naberie prekvapivý spád, ktorý je plný emócií. Je to veľmi emocionálny, duchovne hlboký film.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Chatrč

Ďalší film, ktorý vám odporúčame je „Chatrč - v ktorej sa tragédia konfrontuje s večnosťou“. Tu je jedna pekná recenzia od jednej klientky:

Počúvla som tvoju radu a pozrela som si film “Chatrč“ a tento film na mňa hlboko zapôsobil. Vzala som si k srdcu jeho najdôležitejšie posolstvá a neustále si ich v duchu opakujem:

- Boh je všade
- milovaná môžem byť až vtedy, keď mám rada sama seba
- nemám právo súdiť iných
- musím odpustiť
- budúcnosť môže začať až vtedy, keď je človek v harmónii so sebou samým a oslobodil sa od svojej minulosti
- všetky rany osudu majú v našom živote určitý význam a premenia sa na niečo pozitívne a prekrásne

Už dlhšiu dobu som si vedomá toho, že to, prečo práve Ty si vstúpila do môjho života má svoj zmysel a som za to nesmierne vďačná.

Cez víkend som si vypla svoj mobil a ešte niekoľko dní ho nebudem používať. Takže Ti k tomu nebudem môcť nič povedať, či sa dostavili nejaké zmeny. Robí mi dobre zaoberať sa sama sebou a pomáha mi to sústrediť sa na moju budúcnosť.

Ak je XY určený pre mňa, tak potom si sám a s tvojou pomocou, ale nie proti svojej vôli, nájde svoju cestu do môjho života (budúcnosť môže začať až vtedy, keď pustíte minulosť).

Viem, že si vždy po mojom boku (Boh je všade) a robíš všetko, čo je v tvojich silách, aby si mi pomohla. Verím Ti.

Uvedomila som si, že musím mať trpezlivosť a vieru a všetko bude tak, ako má byť.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Zimný príbeh

Obsah filmu “Zimný príbeh„: Zimný príbeh je film o láske s množstvom duchovných náhľadov. Príbeh je založený na jednom mladom mužovi, ktorý žije v Amerike. Jeho rodičia ho ako malého odvrhli, a tak vyrastal na ulici. O tohto malého chlapca sa staral jeden démonický človek alebo lepšie povedané, využíval ho, a tak sa z neho postupne stal zlodej, a to najlepší široko ďaleko. Jedného dňa sa to v ňom zlomilo a už viac nechcel pracovať ako zlodej a škodiť iným ľuďom. Na to sa táto démonická postava na tohto chlapca nahnevala a pokúsila sa ho zabiť. V momente, ako sa tak malo stať, pomohol tomuto chlapcovi utiecť mystický biely kôň, ktorý sa pred ním z ničoho nič objavil.

Keď chlapec odišiel, zašiel k svojmu nevlastnému otcovi, ktorý bol starým indiánom. Jeho nevlastný otec ho vylovil z vody a následne sa o neho začal starať. Povedal mu, že anjeli prichádzajú na svet v určitých podobách, napríklad aj v podobe bieleho koňa, aby tak ľuďom pomohli naplniť ich pozemské poslanie, a že sa má týmto koňom nechať viesť. Tento mladý chlapec mal u seba ešte niekoľko drobností od bohatých ľudí, ktorých okradol a chcel opustiť toto okolie, ako aj mesto. Biely kôň ho však zaviedol ešte k jednému domu, ale chlapec nevedel prečo. Ako prekročil prah tohto domu, tak ho zrazu zazrela jedna mladá žena, ktorá bola smrteľne chorá. Keďže bola tak vážne chorá, tak nemala z tohto chlapca žiadny strach. Zlodej sa s touto mladou ženou spriatelil a zamiloval sa do nej. Dozvedel sa o tom zloduch a chcel túto mladú ženu zabiť, ale zlodejovi sa s ňou podarilo utiecť a ušli spolu až na druhý koniec mesta, kde tento zloduch už nemal prístup.

Preto si objednal nájomného vraha, ktorý by túto mladú ženu zabil, čo sa mu žiaľ aj podarilo. Chlapec už potom nechcel viac žiť, vyzval zloducha na súboj, a ten ho následne zhodil z vysokého mosta. Chlapec nejakým záhadným spôsobom prežil a vyplával v úplne inej časovej línii, tak povediac v prítomnosti.

Tento príbeh sa odohrával približne pred 100 rokmi, čo on sám nevedel pochopiť. Na veľa vecí si nevedel spomenúť. Keď potom niekoho našiel, zdalo sa mu, že toto malé dieťa je ako keby reinkarnáciou jeho zabitej mladej dievčiny. Toto malé dievčatko bolo tiež vážne choré. A aj tentokrát sa pokúsil toto choré dievča zachrániť. Avšak zloduch, démonická bytosť nezomrel a podobne ako on, žil aj po tých 100 rokoch. Zistil, že tento chlapec ešte stále žije, čomu vôbec nerozumel a pokúsil sa ho znovu zabiť.

Koniec vám teraz ešte nechceme prezradiť. Film samotný je prepletený množstvom pekných dialógov a hovorí nám, že láska víťazí nad životom, nad smrťou, a že prechádza z jedného života do druhého.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Tu je ešte pár citátov z tohto filmu:

Osud volá každého z nás. Za naším svetom sa nachádza svet, v ktorom sme všetci prepojení ako súčasť väčšieho plánu, ktorý nami hýbe. Mágia je všade okolo nás, musíte sa len lepšie pozrieť. Len sa pozerajte. Pozerajte sa pozorne. Pretože ani samotný priestor a čas nie sú tým, čím sa zdajú byť.
Všetko je jeden veľký tanec a každý z nás v ňom hrá svoju rolu. Keď ju splníme, tak potom sa dostaneme všetci do neba.. ..a staneme sa hviezdami.

Nebo nie je výmysel

Ďalší film sa volá “Nebo nie je výmysel“. Tento príbeh sa zakladá na skutočnosti. Ide v ňom o kňaza, ktorého dieťa vážne ochorie. Pri zápale slepého čreva mu slepé črevo praskne a upadne do kómy. Vyzeralo to tak, že zomrie. Nasledovala veľká operácia a podarilo sa ho zachrániť. Jeho život visel len na vlásku a nikto nevedel, či sa z kómy znovu preberie a v akom stave sa bude potom nachádzať. Otec hovoril k Bohu: "Bože, prečo práve ja? Slúžim ti a snažím sa robiť len to dobré. Prečo teraz musí môj syn tak trpieť, a dokonca aj zomrieť.“ Nato sa zišlo veľa ľudí, aby sa za chlapca modlili. Chlapec sa opäť prebral z kómy, aj keď mu lekári dávali len malú nádej. Všetci sa z toho veľmi tešili. Veľmi zaujímavé bolo to, že keď sa chlapec znovu uzdravil, začal hovoriť o svojich zážitkoch, ktoré prežil v kóme. Chlapec vedel, že jeho otec hovoril s Bohom.

Pamätal si aj rozhovor s mamou a na modlitby iných. Chlapec tiež popísal nebo a Ježiša. Ale aj iné veci, o ktorých vôbec nemohol vedieť. Napríklad to, že jeho matka prišla o jedno dieťa, jeho sestru, ktorú stretol v nebi. Jeho rodičia o tejto strate nikomu nepovedali. Chlapec zistil aj mnoho ďalších informácií o iných mŕtvych a potom sa pokúsil popísať aj Ježiša.

Jedného dňa našiel jeden obrázok a povedal: “Presne takto vyzeral Ježiš.“ Rovnaký obraz namaľovala jedna mladá žena z Litvy, ktorá sa s Ježišom stretla tiež v kóme.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

90 minút v nebi

Ďalší film, ktorý odporúčame sa volá „90 minút v nebi“. Príbeh je založený na skutočnosti. Ide tu o kňaza, ktorý chcel vo svojej komunite postaviť nový kostol. Keď sa vracal z jedného cirkevného stretnutia domov, tak do jeho auta narazil kamión. Záchranári a polícia boli presvedčení o tom, že je mŕtvy. Kým bolo miesto činu upratané, prišiel k mŕtvemu muž a modlil sa za neho. Dotkol sa ho a začal sa modliť. Potom ešte zaspieval cirkevnú pieseň a zrazu sám mŕtvy vydal zo seba tiež niekoľko tónov. V tom muž okamžite zvolal o pomoc a chcel, aby mu pomohli. Nie je mŕtvy, povedal muž, práve so mnou spieval.

Zranený kňaz potom ležal mnoho rokov v nemocnici. Utrpel ťažké zlomeniny, znášal silné bolesti a v týchto prvých týždňoch a mesiacoch nemal ani žiadnu chuť žiť. K okolitému svetu bol veľmi nepríjemný a nikto nechápal prečo. Až cca. po jednom roku sa situácia o niečo zlepšila. Nielen jeho zdravotný stav, ale aj jeho nálada. Až potom hovoril so svojím najlepším priateľom o tom, prečo bol k ľudom taký nepríjemný. Vtedy povedal: „Bol som v nebi, mal som sa tam veľmi dobre a nemôžem Bohu odpustiť to, že ma poslal znovu naspäť. Problémom nebol môj stav, alebo moje bolesti, ale v nebi som sa cítil veľmi dobre, spolu so známymi zosnulými mužmi a ženami, bielymi a čiernymi.

Nemohol som odpustiť sám sebe a Bohu to, že som sa musel vrátiť naspäť na zem a žiť ďalej s bolesťami."

Toto rozprávanie sa priateľovi veľmi páčilo a bol presvedčený, že bol poslaný naspäť na zem z toho dôvodu, aby ostatným povedal o tom, že nebo existuje a vzbudil v ľuďoch nádej. Najskôr nechcel tento príbeh vyrozprávať, pretože sa bál toho, že ho budú považovať za blázna.

Potom mu ten druhý muž na to povedal, že by to mal povedať svojej žene. Keď to aj ona prijme pozitívne, tak potom by mal o tom povedať aj v kostole. Tak tomu aj bolo. Jeho ženu veľmi zaujalo, čo zažil v nebi. Muž pochopil posolstvo, že nebo skutočne existuje, a že je potrebné priniesť túto nádej aj iným ľuďom, ktorí mali podobný osud, a dodať im odvahu žiť ďalej svoj život a dúfať v nebo.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Rámájana

Ďalšie naše odporúčanie sa týka animovaného filmu. Film sa volá „Rámájana“ (Ramayana - legenda o princovi Rámovi). Tento film pojednáva o živote Rámu. V origináli je tento príbeh obsiahnutý na viac ako dvadsiatich tisícoch stranách, no samotný film tomuto príbehu neubral nič na jeho pôvodnej kráse. Ráma sa narodil ako dokonalý človek a to, ako žil a konal, je príkladom pre nás všetkých, ako by sme sa mali správne vyjadrovať a konať. Tento film je plný múdrosti a radosti, a obsahuje veľa duchovných aspektov, a slúži ako vzor pre všetkých tých, ktorí berú meditáciu naozaj vážne. Pre týchto ľudí je tento film ako stvorený.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎
TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Tajomstvo (The Secret)

Jeden z najdôležitejších filmov, ktorý by ste mali na svojej duchovnej ceste vidieť je film „Tajomstvo“ (The Secret). V tomto filme je ukázané, že každý už sám v sebe nosí možnosť, ako si vytvoriť svoju vlastnú realitu. Hovorí sa tam o tom, že v podstate každý človek si svojimi myšlienkami stojí sám v ceste k svojmu šťastiu, spokojnostiprosperite.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Milionár z chatrče

Ďalší film „Milionár z chatrče“ je z Indie a pojednáva o dvoch osirotených bratoch, ktorí utiekli zo sirotinca a všetkými možnými prostriedkami sa pokúšajú preraziť v živote. Jeden z týchto bratov sa v sirotinci zaľúbil do jedného dievčaťa a toto dievča začal hľadať, až kým ho nenašiel. Bohužiaľ sa však dozvedá, že býva u jedného drogového dílera. Na začiatku filmu je ukázaná scéna, ako sa jeho brat prihlásil do súťaže „Chcete byť milionárom“ a bol len krôčik od najvyššej výhry, až do chvíle, kedy ho zatkla polícia, pretože nikto neveril tomu, že naozaj pozná všetky odpovede a mysleli si, že je to podvodník. Film ukazuje, ako už predtým poznal odpovede na tieto otázky a mal s nimi spojené určité zážitky, a preto vedel na tieto otázky aj odpovedať. Polícia mu nakoniec uverí a pustí ho na slobodu a on nakoniec vyhráva ten sľúbený milión. Tento film je o živote, smrti a láske, a o skutočnosti, že hlavný protagonista veril svojim schopnostiam, veril sám v seba, a nikdy sa neodchýlil od svojej životnej cesty, hoci ho mali všetci za blázna.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Rozhovory s Bohom

Ďalší dobrý film, ktorý by sme vám radi odporučili sa volá „Rozhovory s Bohom“. Tento film vznikol na základe veľmi populárnej autobiografickej knihy Neala Donalda Walscha s rovnomenným názvom. Pojednáva o tom, ako sa k týmto rozhovorom dostal. Film sa začína haváriou, pri ktorej sa Neale vážne zraní, príde o svoju prácu a padne na úplné dno. Zo dňa na deň sa stáva bezdomovcom a musí sa znovu postaviť na nohy. Začína sa pýtať, prečo sa to všetko deje a postupne dostáva na svoje otázky aj odpovede. Film je natočený podľa skutočnej udalosti a je o hľadaní zmyslu života.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Na Hromnice o deň viac

Jedným trošku starším, ale vtipným filmom je film „Na Hromnice o deň viac“. Tu ide o muža, ktorý sa v dôsledku svojho vlastného arogantného správania tak povediac sám „zaklial“, a každý deň prežíva ten istý deň znova a znova. Zo začiatku sa snaží zažívať všetky možné negatívne veci a pociťuje pri tom iba prázdnotu, hoci vie, že každý deň (nakoľko sa každý deň odohráva presne tak isto) tým môže ovplyvniť chod vecí, pretože to dokáže predvídať. Nakoniec sa rozhodol správať úplne inak, a keďže bol zaľúbený do jednej ženy, tak sa rozhodol konať dobré skutky, aby ju potom mohol získať. Vždy sa ocitne na mieste, kde sa dejú zlé negatívne veci, aby tak pomohol ostatným ľuďom a zachránil ich životy, a tým, že tento jeden deň, ktorý sa stále opakuje, bol teraz vyplnený samými dobrými skutkami, mohla byť táto jeho kliatba prelomená, a tým pádom mohol získať srdce svojej milovanej.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Kým si po nás príde

Jeden vynikajúci film, ktorý vám odporúčame sa volá „Kým si po nás príde“. Tento film je o 2 mužoch, ktorí sú nevyliečiteľne chorí. Jeden z nich je veľmi múdryvnímavý, a ten druhý je veľmi bohatý a povrchný, a nenávidí ľudí okolo seba. Obaja ležia na rovnakom oddelení, a keď museli byť spolu v jednej izbe, tak sa pri vzájomnom rozhovore zblížia, čo oboch z nich pozitívne ovplyvní. Keďže obaja vedia, že čoskoro zomrú, tak majú pripravený zoznam vecí, ktoré by chceli ešte raz urobiť, aby tak mohli v pokoji odísť z tohto sveta. Je to film s hlbším významom, ktorý ukazuje, čo je v živote naozaj dôležité, a na čom záleží.

Celestínske proroctvo

Ďalší film, ktorý by sme vám radi odporučili si pozrieť sa volá „Celestínske proroctvo“ podľa rovnomennej knihy. Ide tu o spisy, prastaré rukopisy, ktoré sú nájdené v Peru a obsahujú tajné správy, ktoré sa pokúša rozlúštiť jeden americký výskumník. Samozrejme, že o tento nález prejavila veľmi veľký záujem aj tamojšia armáda a rôzne náboženské sily a snažia sa tento objav zatajiť, pretože by to spôsobilo renesanciu a ďalší duchovný rozvoj človeka. Tá najdôležitejšia časť však vo filme nebola ukázaná, a preto vám tu odporúčame, aby ste si prečítali aj samotnú knižku. Ide tam o to, ako môžu ľudia čerpať energiu od iných ľudí, kde cieľom je dostať ľudí do subtílneho rozpoloženia, a tým sa snažiť odčerpať im energiu. Vo filme je to len naznačené, ale ďalej sa to už podrobnejšie nerozvádza.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Nedotknuteľní

Jeden veľmi pekný film, ktorý nemusí presne zapadať medzi duchovné filmy je film „Nedotknuteľní“. V tomto filme je s veľkým srdcom znázornené, že človek by si mal užívať svoj život a mal by o ňom premýšľať a porozmýšľať o tom, ako sa môže tešiť z každej situácie. Príbeh rozpráva o paraplegikovi (vozičkárovi, ktorý má ochrnutú chrbticu), ktorý má dostatok peňazí na to, aby si vedel zabezpečiť domácu liečbu a o černochovi, ktorý si hľadá prácu a dostane u neho miesto ošetrovateľa, hoci túto prácu on sám nechcel. Napriek všetkému táto kombinácia zapasovala a z oboch sa stali dobrí priatelia. Takto sa u oboch zmenili ich pohľady na život a rozšírili si svoje obzory.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎
TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Malý Buddha

Jedným z najkrajších a najznámejších filmov je „Malý Buddha“. Je to filmová adaptácia Buddhu, v ktorej sa hľadá nasledovník Lámu, a kde sa pre tento účel vyberú 3 deti. V tomto filme je krásne znázornené nájdenie nového Lámu a film, ako taký je plný buddhistických múdrostí.

Buddha žil mnoho rokov pred Kristom. Bol prvým synom veľkého kráľa. Už jeho narodenie sprevádzalo mnoho posvätných znamení. Jeden svätý muž raz predpovedal, že tento chlapec zachráni svet a pomôže ľuďom nájsť ich pravé Ja. Jeho otec zakázal, aby jeho syn dostal náboženské vzdelanie. Skôr sa pokúsil vychovať z neho najlepšieho kráľa a bojovníka. Stal sa tiež najlepším vojakom a učencom vo svojom kráľovstve. Keď mal 30 rokov, ženu a deti, vyšiel zo svojho kráľovského paláca a stretol jedného starého muža, jedného chorého a jednu spálenú mŕtvolu. Až vtedy uvidel tú nezmyselnosť. Každý z nás raz zostarne, bude chorý a zomrie. Ľudský život s toľkým utrpením nemal pre neho žiadny zmysel. Potom odišiel, našiel si veľa rôznych učiteľov a učil sa sväté písma a spiritualitu. Všetko ním bolo odmietnuté.

Mnoho rokov potom meditoval v lesoch, kým nedosiahol osvietenie a nenašiel svoju strednú cestu.

Hovorí sa, že tesne pred jeho osvietením, pochopil tú strednú cestu takto: Učiteľ hudby viedol čln na rieke, keď on meditoval a počúval, čo učiteľ hovorí svojmu žiakovi: "Keď pritiahneš veľmi strunu, tak praskne. Keď ju veľmi povolíš, struna nebude hrať. Majstrovstvo spočíva v tom, všetky struny natiahnuť tak akurát, aby mali presný tón, aby všetky tóny boli v harmonickom súzvuku." On to pochopil tak, že stredná cesta nie je žiadny extrém, ale sama o sebe vedie k správnemu cieľu, alebo k osvieteniu. Odkedy praktizoval strednú cestu, prišiel k osvieteniu.

Film sa pohybuje v modernej dobe, v ktorej sa hľadal Lámov nástupca. Zistilo sa, že vo všetkých troch deťoch, ktoré boli nájdené, sa nachádzala Lámova duša. To znamená, že Láma integroval svoju dušu naraz do troch ľudí, pretože na tomto svete je príliš veľa úloh. Film paralelne zobrazuje staroveké Buddhove príbehy, rovnako ako aj nové príbehy, o utečencoch z Tibetu alebo o hľadaní duše zosnulého Lámu a ďalšie obrazy z buddhizmu.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Doktor Strange

Ďalší film sa volá „Doktor Strange“ a bol pred nedávnom aj v kinách. Je to skôr taký fantastický film a je prepletený vtipnými dialógmi a pravdami. Príbeh je o veľmi úspešnom chirurgovi, ktorý je ale aj veľmi tvrdohlavý, až arogantný. Ako taký bol jedným z výnimočných expertov v oblasti chirurgie, a to až do dňa, kedy prežil autonehodu s ťažkými následkami.

Táto nehoda spôsobila to, že jeho ruky a prsty boli poškodené do takej miery, že po zotavení už nemohol ďalej pracovať ako chirurg. Toto bol pre neho jeden veľký šok, a preto sa u svojich kolegov a špecialistov snažil podstupovať ďalšie operácie, aby mu tak znovu napravili jeho ruky. So skutočnosťou, že už viac nemôže pracovať ako chirurg sa nevedel zmieriť a nechcel to len tak jednoducho akceptovať. Počas jeho návštev u fyzioterapeuta sa u neho prejavovala jeho arogancia a jeho ego, fyzioterapeut mu na to odpovedal, že nič nie je nemožné, a že by sa mal prinajmenšom pokúsiť o ďalší tréning svojich rúk.

Strange ho počúval a spýtal sa ho na pacienta, ktorý údajne po tom, čo si všetci mysleli, že už viac nemôže chodiť, začal opätovne chodiť. Fyzioterapeut mu povedal, že mu pošle spis tohto pacienta. Potom, čo si Strange prečítal tento spis a nemohol uveriť tomu, ako tento muž vôbec dokázal znovu chodiť, pretože z medicínskeho hľadiska to vyzeralo byť nemožné, začal tohto muža hľadať. Strange ho našiel počas toho, ako hral basketbal a Strange sa ho spýtal, ako to dokázal. Tento muž mu povedal, že išiel do Nepálu za vysokopostaveným guru, a ten ho uzdravil.

Strange sa okamžite vybral do Nepálu a stretol tam istú majsterku, pri ktorej sa tiež naučil, že toho existuje oveľa viac, ako si Strange doposiaľ myslel. Tu sa osud Strangea mení.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Cesta pokojného bojovníka

Prvý film je od Dana Millmana - „Cesta pokojného bojovníka“. Knižná predloha k tomuto filmu bola veľmi úspešná a ide v ňom o životný príbeh samotného Dana Millmana, ktorý ako študent a úspešný gymnasta stretol neobyčajného muža, ktorý mu kompletne zmenil jeho život. Tento muž bol zasvätencom a veľmi vyspelou dušou, ktorá Dana postupne a pomaly viedla po ceste k sebe samému a to v zmysle pochopenia a prežitia svojho vyššieho Ja a toho, čo je v živote dôležité. Viedol Dana po ceste, na ktorej sa mohol všetky tieto veci naučiť s tým, že mu ukázal, ktoré duchovné cvičenia vedú k múdrosti.

Kniha, rovnako ako aj film je prepletený množstvom vtipných príhod a veľmi dobrými rozhovormi, v ktorých sú odovzdávané ďalej zrejmé hlboké pravdy. Tento film sa samotnej knihe veľmi približuje. Je to o tom, ako Dan stretol tohto muža a ukazuje, akú mal k nemu zo začiatku antipatiu. Potom, čo mal Dan vážnu nehodu, mu tento muž pomohol znovu vyzdravieť a ukázal mu, ako toho môže dosiahnuť oveľa viac, ako si sám vedel vôbec predstaviť.

V prípade, že aj vy poznáte nejaký pekný duchovný film, tak nám prosím dajte o ňom vedieť, aby sme si oň mohli rozšíriť tento náš zoznam. Odporúčame vám spríjemniť si sledovanie filmov aj týmito čokoládovými muffinami. Zaručene vám zdvihnú náladu.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2020 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona