Naučte sa meditovať & Prečo? Ako? Načo?

Meditácia

Na začiatku "meditovať" znamená vojsť do seba samého, upokojiť sa a uvoľniť sa. Tým sa obnoví súlad mysle a citov, meditujúci sa od prvého dňa cíti lepšie a uvoľnenejšie.

V normálnom živote to vyzerá nasledovne: tlak na ľudí sa neustále zvyšuje, média, práca, rodina a pod., živia vysoké očakávania. V snahe čeliť tomuto tlaku, siaha čoraz viac a viac ľudí po alkohole, drogách, liekoch, atď. Ale to človeka v skutočnosti neposunie ďalej, ale ešte viac ho to zničí, to znamená, že ide o deštruktívne správanie.

Biela mágia Logo

Meditácia

Čo je to meditácia?

Pre mnoho ľudí je dnes ťažké vymaniť sa z ich každodenného života, ktorý pozostáva zo zvyšovania informačných tokov, zo stresu, hektiky a jednoducho musí fungovať. Myseľ bez prestania kŕmia neustále sa opakujúce myšlienkové vzorce, a nedovolia jej zastaviť sa. Tento stav voláme stav "Beta". Človek je napätý a pozornosť upriamuje prevažne na vonkajšie veci. V tomto stave je nemožné uvoľniť sa a nechať svoju vlastnú myseľ odpočinúť.

Aby sme dosiahli to túžobne očakávané uvoľnenie, pokoj a rozvahu, učíme sa pri meditácii upokojiť svoje myšlienky a ideme s našou pozornosťou dovnútra. Zaoberáme sa s našimi myšlienkami a pocitmi, a uvedomujeme si, čo je myšlienka a / alebo pocit.

V meditácii sa učíme kontrolovať svoje pocity a emócie, učíme sa ich dokonca aj usmerňovať a zmeniť ich na pozitívne.

Meditácia

Meditácia sa začína nadobudnutím schopnosti uvedomovať si stále viac a viac samého seba na všetkých úrovniach myšlienok, pocitov, vnemov a činov, a vnímať čoraz hlbšie. Prostredníctvom meditácie nájdeme pokoj, uvoľnenie a rovnováhu. Tento stav voláme stav "Alfa". Človek je uvoľnený a svoju pozornosť zameriava prevažne dovnútra.

Biela mágia Logo

Meditácia

Ako meditujem ja?


Zaujmeme takú telesnú polohu a aj duševný postoj, ktorý nám podstatne uľahčí dosiahnutie presne toho, čo skutočne chceme. Z praktického hľadiska je meditácia cvičenie, pri ktorom sa človek v uvoľnenej polohe v sede alebo ležmo intenzívne sústredí na jednu jedinú vec a vníma vnútorné procesy. Rušivé prvky zvonku, ako sú zvuky a myšlienky, ktoré pri tom človeku prechádzajú mysľou, človek síce vníma, no ďalej sa nimi nezaoberá, a zakaždým sa vráti naspäť k tomu, na čo sa práve sústredí. Môže to byť napríklad nejaká časť jeho tela alebo sa sústredí na svoj vlastný dych. Pritom človek celkom vedome vníma niektorú časť tela alebo nadychovanie a vydychovanie.

Meditovať môžeme v rôznych polohách. Pre začiatočníkov je vhodná ležiaca alebo sediaca poloha, napríklad na stoličke, na začiatku sa ale odporúčajú aj rôzne jogové asány (https://sk.wikipedia.org/wiki/asana). Skutočná poloha tela pritom nie je taká dôležitá, ale skôr práca s pozornosťou. Začíname našu myseľ, myšlienky a pocity pozorovať a uvedomovať si ich.
Ak pociťujeme napätie, pokúsime sa zistiť, prečo ho cítime.

Napríklad: Je moja tvár napätá? Ak áno, prečo? Možno preto, že mi niečo povedal môj šéf / moja žena? Prečo mám “stiahnutý" žalúdok? Možno preto, že sa bojím o svoju prácu alebo mám obavy z budúcnosti? Prečo som nepokojný? Možno preto, že neviem ako ďalej? Prečo mám depresiu? Možno preto, že som sa pohádal/a so svojou ženou / svojím mužom?

Meditácia Buddha

Pokiaľ viem celkom presne, čo ma trápi, a prečo ma to trápi, potom sa môžem tejto negatívnej veci zbaviť. Ako? Existujú 2 možnosti:

Buď mám veci pod kontrolou, a potom si v meditácii poviem, prijímam to a zmením to. Alebo to nemám pod kontrolou, a potom tieto veci odovzdám vyššej moci, životu a Bohu. Ale čo ak neverím, v niečo vyššie?

Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem, daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem, a daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého.

Modlitba znamená, že hovorím k Bohu. Meditácia znamená, že ja Bohu - životu - vyššiemu vedomiu načúvam. Potom ďalej veľmi pozorne sledujeme prúdy svojich vlastných myšlienok, aby sme zistili, odkiaľ pochádzajú.

Potom si celkom jednoducho poviem, že negatívnymi pocitmi a myšlienkami škodím sám sebe. A aby som dokázal byť šťastný v prítomnej chvíli, všetky svoje starosti zanechám (nechám ísť). Samozrejme, je oveľa jednoduchšie to povedať a napísať, ako aj zrealizovať. V praxi "zanechávam" dovtedy, kým nezmiznú všetky blokády, strachy a napätia. Až potom sa začínajú skutočné meditácie a astrálne cestovanie.

Prítomný okamih

Prítomný okamih, žiť v prítomnosti. Čo to vlastne znamená. Nikdy som sa nad týmto nejak nezamýšľala, veď predsa žijem teraz, nežijem v budúcnosti a ani v minulosti, tá už bola. Bola to pre mňa hotová vec. Asi pred dvomi rokmi, keď som prišla do kontaktu s Pavlom a Monikou mi to začalo dochádzať. Ale len začalo :), trvalo mi to asi okolo jedného roku, kým som to „pochopila“. Zamýšľala som sa nad tým a nevedela som to pochopiť. Prítomný okamih - TU a TERAZ. Pýtala som sa na to ľudí okolo mňa, ale bez úspešnej odpovede. Buď zahovorili alebo zahovorili :). Ľudia strávia celý prítomný okamih plánovaním budúcnosti alebo trápením sa nad minulosťou. Budúcnosť je niečo, čo nemusí ani prísť. Tešiť sa na niečo, čo má nastať za mesiac? Áno, je to super, ale všetko s mierou. Ak sa na niečo tešíte, máte aj nejaké očakávania a práve tie sa nemusia naplniť a nasleduje sklamanie. A minulosť? Čo sa stalo, stalo sa. Už to nezmeníte. Berte to ako skúsenosť, ktorá vás mala niečo naučiť.

Nie je to ľahké, ale treba to skúšať a s trpezlivosťou príde aj požadovaný výsledok. Ži tu a teraz. Viackrát som si prezerala fotky z minulosti. Boli také nádherné, každý okamih, ktorý som vtedy prežila, by som rada vrátila späť. Na čo som vtedy myslela? Prečo som si ten okamih neužila? Prečo mi prišiel taký nadherný až s odstupom času? Sústreď sa len na to, čo v danom momente robíš a precíť to. Je to naplňujúce a oslobodzujúce. Prajem si, aby dostal každý možnosť precítiť prítomný okamih. Ďakujem Monika a Pavol za to, že ste to umožnili zažiť aj mne.

Eckhart Tolle vo svojej knihe píše a vyzýva nás žiť v prítomnom okamihu. V prítomnom okamihu nemáme žiadne problémy, zamyslite sa. Tu a teraz v tejto sekunde. Ak sa nad niečím trápite, urobte všetko, čo pre to urobiť môžete a zvyšok nechajte v rukách Najvyššieho. Čo je jednoduchšie ako nechať svoje problémy Tomu, ktorí vám s nimi môže pomôcť. Ono to naozaj funguje len sa netreba báť a treba to skúšať. Svet je krásny, plný farieb, tak si ho užívajte každú sekundu, aby ste v budúcnosti nemuseli ľutovať.


Meditácia .MP3

Prvé meditácie


Meditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

Potom nasleduje hlboká relaxácia s kolážou rôznych zvukov prírody... Užite si to! A krásne meditácie.

„Život človeka je to, čo z neho urobia jeho myšlienky.“

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu. Naučiť sa meditovať je veľmi ľahké. Nechajte sa len viesť.

V tejto meditácii je obsiahnutých 30 rokov našich skúseností s meditáciami, hypnózou a tranzom!

Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenký I Monika Slivová

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo si pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorému sa nevedome poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom Ti môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona