Naučte sa meditovať & Prečo? Ako? Načo?

  • Meditácia Header

Meditácia

Čo je to meditácia?

Na začiatku "meditovať" znamená vojsť do seba samého, upokojiť sa a uvoľniť sa. Tým sa obnoví súlad mysle a citov, meditujúci sa od prvého dňa cíti lepšie a uvoľnenejšie.

V normálnom živote to vyzerá nasledovne: tlak na ľudí sa neustále zvyšuje, média, práca, rodina a pod., živia vysoké očakávania. V snahe čeliť tomuto tlaku, siaha čoraz viac a viac ľudí po alkohole, drogách, liekoch, atď. Ale to človeka v skutočnosti neposunie ďalej, ale ešte viac ho to zničí, to znamená, že ide o deštruktívne správanie.

Pre mnoho ľudí je dnes ťažké vymaniť sa z ich každodenného života, ktorý pozostáva zo zvyšovania informačných tokov, zo stresu, hektiky a jednoducho musí fungovať. Myseľ bez prestania kŕmia neustále sa opakujúce myšlienkové vzorce, a nedovolia jej zastaviť sa. Tento stav voláme stav "Beta". Človek je napätý a pozornosť upriamuje prevažne na vonkajšie veci. V tomto stave je nemožné uvoľniť sa a nechať svoju vlastnú myseľ odpočinúť.

Aby sme dosiahli to túžobne očakávané uvoľnenie, pokoj a rozvahu, učíme sa pri meditácii upokojiť svoje myšlienky a ideme s našou pozornosťou dovnútra. Zaoberáme sa s našimi myšlienkami a pocitmi, a uvedomujeme si, čo je myšlienka a / alebo pocit.

Meditácia

V meditácii sa učíme kontrolovať svoje pocity a emócie, učíme sa ich dokonca aj usmerňovať a zmeniť ich na pozitívne.

Meditácia sa začína nadobudnutím schopnosti uvedomovať si stále viac a viac samého seba na všetkých úrovniach myšlienok, pocitov, vnemov a činov, a vnímať čoraz hlbšie. Prostredníctvom meditácie nájdeme pokoj, uvoľnenie a rovnováhu. Tento stav voláme stav "Alfa". Človek je uvoľnený a svoju pozornosť zameriava prevažne dovnútra.

Meditácia

Ako meditujem ja?


Zaujmeme takú telesnú polohu a aj duševný postoj, ktorý nám podstatne uľahčí dosiahnutie presne toho, čo skutočne chceme. Z praktického hľadiska je meditácia cvičenie, pri ktorom sa človek v uvoľnenej polohe v sede alebo ležmo intenzívne sústredí na jednu jedinú vec a vníma vnútorné procesy. Rušivé prvky zvonku, ako sú zvuky a myšlienky, ktoré pri tom človeku prechádzajú mysľou, človek síce vníma, no ďalej sa nimi nezaoberá, a zakaždým sa vráti naspäť k tomu, na čo sa práve sústredí. Môže to byť napríklad nejaká časť jeho tela alebo sa sústredí na svoj vlastný dych. Pritom človek celkom vedome vníma niektorú časť tela alebo nadychovanie a vydychovanie.

Meditovať môžeme v rôznych polohách. Pre začiatočníkov je vhodná ležiaca alebo sediaca poloha, napríklad na stoličke, na začiatku sa ale odporúčajú aj rôzne jogové asány (https://sk.wikipedia.org/wiki/asana). Skutočná poloha tela pritom nie je taká dôležitá, ale skôr práca s pozornosťou. Začíname našu myseľ, myšlienky a pocity pozorovať a uvedomovať si ich.
Ak pociťujeme napätie, pokúsime sa zistiť, prečo ho cítime.

Napríklad: Je moja tvár napätá? Ak áno, prečo? Možno preto, že mi niečo povedal môj šéf / moja žena? Prečo mám “stiahnutý" žalúdok? Možno preto, že sa bojím o svoju prácu alebo mám obavy z budúcnosti? Prečo som nepokojný? Možno preto, že neviem ako ďalej? Prečo mám depresiu? Možno preto, že som sa pohádal/a so svojou ženou / svojím mužom?

Meditation Lernen
Pokiaľ viem celkom presne, čo ma trápi, a prečo ma to trápi, potom sa môžem tejto negatívnej veci zbaviť. Ako? Existujú 2 možnosti:

Buď mám veci pod kontrolou, a potom si v meditácii poviem, prijímam to a zmením to. Alebo to nemám pod kontrolou, a potom tieto veci odovzdám vyššej moci, životu a Bohu. Ale čo ak neverím, v niečo vyššie?

Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem, daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem, a daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého.

Modlitba znamená, že hovorím k Bohu. Meditácia znamená, že ja Bohu - životu - vyššiemu vedomiu načúvam. Potom ďalej veľmi pozorne sledujeme prúdy svojich vlastných myšlienok, aby sme zistili, odkiaľ pochádzajú.

Potom si celkom jednoducho poviem, že negatívnymi pocitmi a myšlienkami škodím sám sebe. A aby som dokázal byť šťastný v prítomnej chvíli, všetky svoje starosti zanechám (nechám ísť). Samozrejme, je oveľa jednoduchšie to povedať a napísať, ako aj zrealizovať. V praxi "zanechávam" dovtedy, kým nezmiznú všetky blokády, strachy a napätia. Až potom sa začínajú skutočné meditácie a astrálne cestovanie.

Našli ste partnera svojich snov, no neviete sa s ním dať dokopy? Dohodnite si u nás nezáväznú konzultáciu!

Máte urobiť nejaké dôležité rozhodnutie alebo neviete, čo by ste mali v súčasnej situácii robiť? Využite naše dlhoročné skúsenosti. Pomôžeme vám!

Preložené z nemeckého originálu: Meditation

Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorým sa poddávame bez toho, aby sme si to všimli. Tieto vzorce správania a stereotypy vieme zmeniť a ovplyvniť tak, aby ste vedome ovplyvňovali svoj život viac pozitívne ako negatívne. Môžete dosiahnuť všetko, pokiaľ do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce. A my vám s tým pomôžeme!

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu.

Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

„Mágia je umenie vyvolať v súlade s vôľou zmeny vo vedomí a v hmotnom svete.“ - Marion Daghan-Malenky

Biela mágia Logo

Mgr. Monika Slivová
Mobil SK: +421 (0)902 734 483
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Mobil SK: +421 (0)944 572 078
bielamagia@me.com

Daghan-Malenky GmbH
Marion Daghan-Malenky
342 46 Vellmar
Deutschland© 2011 2020 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan-Malenky GmbH I Magierin Damona I Kontakt