Naučte sa meditovať & Prečo? Ako? Načo?

Meditácia

Na začiatku "meditovať" znamená vojsť do seba samého, upokojiť sa a uvoľniť sa. Tým sa obnoví súlad mysle a citov, meditujúci sa od prvého dňa cíti lepšie a uvoľnenejšie.

V normálnom živote to vyzerá nasledovne: tlak na ľudí sa neustále zvyšuje, média, práca, rodina a pod., živia vysoké očakávania. V snahe čeliť tomuto tlaku, siaha čoraz viac a viac ľudí po alkohole, drogách, liekoch, atď. Ale to človeka v skutočnosti neposunie ďalej, ale ešte viac ho to zničí, to znamená, že ide o deštruktívne správanie.

Biela mágia Logo

Meditácia

Čo je to meditácia?

Pre mnoho ľudí je dnes ťažké vymaniť sa z ich každodenného života, ktorý pozostáva zo zvyšovania informačných tokov, zo stresu, hektiky a jednoducho musí fungovať. Myseľ bez prestania kŕmia neustále sa opakujúce myšlienkové vzorce, a nedovolia jej zastaviť sa. Tento stav voláme stav "Beta". Človek je napätý a pozornosť upriamuje prevažne na vonkajšie veci. V tomto stave je nemožné uvoľniť sa a nechať svoju vlastnú myseľ odpočinúť.

Aby sme dosiahli to túžobne očakávané uvoľnenie, pokoj a rozvahu, učíme sa pri meditácii upokojiť svoje myšlienky a ideme s našou pozornosťou dovnútra. Zaoberáme sa s našimi myšlienkami a pocitmi, a uvedomujeme si, čo je myšlienka a / alebo pocit.

V meditácii sa učíme kontrolovať svoje pocity a emócie, učíme sa ich dokonca aj usmerňovať a zmeniť ich na pozitívne.

Meditácia

Meditácia sa začína nadobudnutím schopnosti uvedomovať si stále viac a viac samého seba na všetkých úrovniach myšlienok, pocitov, vnemov a činov, a vnímať čoraz hlbšie. Prostredníctvom meditácie nájdeme pokoj, uvoľnenie a rovnováhu. Tento stav voláme stav "Alfa". Človek je uvoľnený a svoju pozornosť zameriava prevažne dovnútra.

Biela mágia Logo

Meditácia

Ako meditujem ja?


Zaujmeme takú telesnú polohu a aj duševný postoj, ktorý nám podstatne uľahčí dosiahnutie presne toho, čo skutočne chceme. Z praktického hľadiska je meditácia cvičenie, pri ktorom sa človek v uvoľnenej polohe v sede alebo ležmo intenzívne sústredí na jednu jedinú vec a vníma vnútorné procesy. Rušivé prvky zvonku, ako sú zvuky a myšlienky, ktoré pri tom človeku prechádzajú mysľou, človek síce vníma, no ďalej sa nimi nezaoberá, a zakaždým sa vráti naspäť k tomu, na čo sa práve sústredí. Môže to byť napríklad nejaká časť jeho tela alebo sa sústredí na svoj vlastný dych. Pritom človek celkom vedome vníma niektorú časť tela alebo nadychovanie a vydychovanie.

Meditovať môžeme v rôznych polohách. Pre začiatočníkov je vhodná ležiaca alebo sediaca poloha, napríklad na stoličke, na začiatku sa ale odporúčajú aj rôzne jogové asány (https://sk.wikipedia.org/wiki/asana). Skutočná poloha tela pritom nie je taká dôležitá, ale skôr práca s pozornosťou. Začíname našu myseľ, myšlienky a pocity pozorovať a uvedomovať si ich.
Ak pociťujeme napätie, pokúsime sa zistiť, prečo ho cítime.

Napríklad: Je moja tvár napätá? Ak áno, prečo? Možno preto, že mi niečo povedal môj šéf / moja žena? Prečo mám “stiahnutý" žalúdok? Možno preto, že sa bojím o svoju prácu alebo mám obavy z budúcnosti? Prečo som nepokojný? Možno preto, že neviem ako ďalej? Prečo mám depresiu? Možno preto, že som sa pohádal/a so svojou ženou / svojím mužom?

Meditácia Buddha

Pokiaľ viem celkom presne, čo ma trápi, a prečo ma to trápi, potom sa môžem tejto negatívnej veci zbaviť. Ako? Existujú 2 možnosti:

Buď mám veci pod kontrolou, a potom si v meditácii poviem, prijímam to a zmením to. Alebo to nemám pod kontrolou, a potom tieto veci odovzdám vyššej moci, životu a Bohu. Ale čo ak neverím, v niečo vyššie?

Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem, daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem, a daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého.

Modlitba znamená, že hovorím k Bohu. Meditácia znamená, že ja Bohu - životu - vyššiemu vedomiu načúvam. Potom ďalej veľmi pozorne sledujeme prúdy svojich vlastných myšlienok, aby sme zistili, odkiaľ pochádzajú.

Potom si celkom jednoducho poviem, že negatívnymi pocitmi a myšlienkami škodím sám sebe. A aby som dokázal byť šťastný v prítomnej chvíli, všetky svoje starosti zanechám (nechám ísť). Samozrejme, je oveľa jednoduchšie to povedať a napísať, ako aj zrealizovať. V praxi "zanechávam" dovtedy, kým nezmiznú všetky blokády, strachy a napätia. Až potom sa začínajú skutočné meditácie a astrálne cestovanie.


Meditácia .MP3

Prvé meditácie


Meditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

Potom nasleduje hlboká relaxácia s kolážou rôznych zvukov prírody... Užite si to! A krásne meditácie.

„Život človeka je to, čo z neho urobia jeho myšlienky.“

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu. Naučiť sa meditovať je veľmi ľahké. Nechajte sa len viesť.

V tejto meditácii je obsiahnutých 30 rokov našich skúseností s meditáciami, hypnózou a tranzom!

Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenký I Monika Slivová

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo si pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorému sa nevedome poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom Ti môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2020 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona