Filmy na dobrú náladu

Duchovné filmy

Odporúčania

Princ mamáčik (rozprávka)

Hlavným hrdinom tohto filmu je princ Ludvík Otomar Karel XII., ktorý si žije svoj krásny život bez toho, aby niekedy opustil svoj rodný zámok. Jeho matka mu je vždy nablízku a vždy má to, čo potrebuje. Až do jeho tridsiatich deviatich narodenín. Kedy zakročí jeho otec a kráľ. Povie mu, že ak chce byť dobrým kráľom, musí sa pozrieť smrti do očí. Dá synovi silný odvar na spanie a nechá ho odviesť mimo zámok. Keď sa prebudí, zistí, že je sám a v prírode, a tým začína jeho cesta.

Našťastie je s princom kráľov dobrý priateľ, veľký bojovník. Postupne Ludvík zisťuje, že život nie je žiadne pierko. Spoločne hľadajú smrť, aby sa mohol stať kráľom. Stretne ducha obesenca, ktorý sa bojí smrti. Unesú ich čarodejnice, ale zachráni ich jedno dievča. Po nejakom čase stretnú hrobára a ten pozná spôsob ako sa spojiť so smrťou. Preto tak Ludvíka, ako aj jeho spoločníka zatlčie do rakvy. Obaja sa dostanú do kráľovstva smrti a obaja musia pravdivo odpovedať na tri otázky. Prvý ide spoločník a preto, že je to čestný muž uspeje a môže sa vrátiť. Ludvík, pretože nevie a nič nezažil, musí sa pozrieť smrti do očí, aby pochopil a našiel sám seba. Nakoniec aj on uspeje a pochopí, že smrť prijíma každého s láskou. Stáva sa z neho muž a budúci kráľ, ktorý spoznal cenu života a aj smrti. Spoznal, čo je láska, čo je strach a čo je život.

Keď som začal sledovať túto rozprávku uvedomil som si, že má hlbší význam. Nielen, že ukazuje aká je dnešná generácia mamáčikov, ktorým mamička lieta okolo zadku a urobí všetko za nich, ale má aj duchovný význam. Naozaj muž musí poznať smrť, aby mohol žiť. Musí bojovať sám so sebou, aby vyhral tú najťažšiu bitku. Smrť predsa nie je koniec, ale koľkokrát až keď sme na pokraji smrti, napríklad ako v knihe: Musela som zomrieť, aby som našla samú seba, od Anety Moorjani, neuvedomíme si cenu nášho života. Neuvedomíme si, kto vlastne sme, že naša doba žitia je obmedzená. Keď hrobár zatĺkal veko rakvy, spomenul som si na staré národy, že niečo podobné naozaj robili. Ako skúšku dospelosti. Dá sa povedať, že v každej rozprávke sa nájde veľká časť pravdy. Táto rozprávka je po dlhej dobe rozprávka, ktorá ma zaujala. Herec, ktorý hrá princa sa volá Jan Budař a sám ju režíroval, ale aj hral v ďalšom krásnom filme: Tajomstvo a zmysel života. Berte život s láskou a aj keď príde smrť ona vás tiež s láskou prijme.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Tajomstvo a zmysel života

Tento úžasný film je nielen film, ale hlavne dokument o nás samotných. Hlavným hrdinom tohto filmu je Max a Obrí čmeliak. Ten nás sprevádza celým dejom a vysvetľuje, ako a prečo sa dejú určité situácie. Sprevádza nás minulými životmi, ale aj klinickou smrťou, či samovraždou. Každý z nás je nesmrteľný, smrť vlastne neexistuje a my neumierame, ale len meníme telo. Každý z nás má nejakú úlohu alebo nejaké poslanie. Učíme sa stať lepšími, ale aj hľadáme svoju podstatu a hranice možného.

Každý z nás má za sebou niekoľko reinkarnácií a každý sa má niečo naučiť a stále sa všetko opakuje, pokiaľ to nepochopíme a nenaučíme. Sú staré a mladé duše. Je zbytočné sa hnať za materiálnou podstatou, našou úlohou je naučiť sa milovať, dávať a prijímať, ale aj množstvo ďalších vecí. Učíme sa prostredníctvom vzťahov, kde v jednom živote sme chudáci a v ďalšom boháči. Raz sme králi a raz otroci. Kým nepochopíme, že som tu pre vyšší cieľ.

Naučiť sa byť človekom. Naše telo má neskutočné možnosti a to len vďaka našej duši. Môžeme sa vyliečiť z každej choroby, aj z rakoviny. Môžeme mať všetko, čo chceme, ale musíme pre to niečo urobiť. Študovať a hľadať pravdu a odpovede. Žijeme v multidimenzionálnom vesmíre. Každá úroveň je dosiahnutá naším rastom. Každý vie, že sem nepatrí a chce sa vrátiť domov. Vrátiť sa do božskej jednoty.

Pre mňa to je konečne prvý a určite nie posledný film s tematikou duchovnej, ale aj kvantovej fyziky. Aj keď film trvá viac ako dve a pol hodiny neodtrhnete oči od plátna. Od samého začiatku ste vtiahnutí do deja a uvedomenia si toho, že je to o nás všetkých. O nás, pretože my sme jedno. My všetci sme súčasťou celku a vesmíru a boha. V každom z nás je kúsok boha. Meditujte, milujte seba i druhých a všetko, čo je okolo nás. Máme nádherný svet a len my ho môžeme tvoriť, zvelebiť alebo zničiť. Choďte a pozrite si tento film. Verím vo vás. Prajem vám krásny zážitok, či už v kine alebo u vás doma. Ďakujem tvorcom tohto filmu a som hrdý na to, že bol natočený u nás. Všetko je v pohybe.

PS: Nikto z nás nie je odtrhnutý od celku, my sme jedno.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

Film Tajomstvo a zmysel života si môžete pozrieť od 23.11.2023 v kinách po celej Českej republike a Slovensku. ✔︎

Predavač snov

Opäť film, ktorý donúti zamyslieť sa nad cennými vecami/okamihami v živote. Je to tak, že si vždy uvedomíme, čo to pre nás v živote znamená, iba keď to stratíme? Nedá sa tomu predísť?

Film začína tým, že sa muž v stredných rokoch rozhodne spáchať samovraždu a to skokom z 21. poschodia. Je to známy psychológ. Nikomu zo záchranných zložiek sa nepodarí presvedčiť ho o opaku. No objaví sa muž, vyzerajúci ako bezdomovec, ktorému sa podarí prekĺznuť popri záchranných zložkách priamo k samovrahovi. S týmto mužom zvolí zaujímavú metódu komunikácie a tým mu zachráni život. Na otázku samovraha, kto vlastne tento bezdomovec je, odpovedá jednoducho - som predavač snov, ktorý predáva ľuďom to, čo si nemôžu kúpiť za peniaze...

A čo predávate samovrahom? Bezdomovec sa pousmeje a odpovie - čiarku. Čiarku, aby mohli písať ďalej svoj príbeh... Pokračovanie vo filme 🙂

V týchto uponáhľaných časoch si treba pripomenúť, čo je to, čo je zmyslom života, čo je to, čo si nekúpime za peniaze, čo je to, čo nám tak zrazu chýba, až keď to stratíme. Dôležité je pripomínať si prítomný okamih a najdôležitejšie veci v živote.

PS: Tento film môžete nájsť aj v podobe knižky - Predavač snov - Povolaný od Augusto Cury.

TU si môžete pozrieť tento film na Netflix.com! ✔︎/p>

Sebapoznanie 1

Niekedy vieme presne, čo cítime, ale nevieme tie pocity vyjadriť slovami a presne tento dokument a ľudia v ňom moje pocity povedali nahlas. Zavolal si ma presne vtedy, keď som ho potrebovala. Osobnosti v ňom dávajú odpovede a svoj uhol pohľadu na otázky, ktoré si každý z nás denne dáva- smrť? vedomý život? výchova detí? odpustenie? rod?

Jednoduché a predsa také zložité. Každý si berie len to, s čím rezonuje, a tak to bolo aj u mňa, našla som tam svoje odpovede.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Nádherná zelená - La Belle Verte

Film sa začína ako stretnutie malej planéty v prírode. Zúčastňujú sa ho mladší aj starší ľudia, ktorí žijú v súlade s prírodou, sú k sebe láskaví a dožívajú sa viac ako 200 rokov. Sú mimoriadne nadaní a dorozumievajú sa telepatiou. Na tomto stretnutí si vyberajú, na ktorú planétu pôjdu, aby priniesli aktuálne správy o tamojšom živote. Je záujem o Narbos, Cristo, ale nikto nechce ísť na Zem. Na iných planétach sa toho veľa naučia, ale Zem je pre nich zaostalá. Rozhodnú sa preto odpojiť od systému skupinu vybraných ľudí, aby Zemi pomohli. Nájde sa jedna dobrovoľníčka Mila, ktorá chce ísť na Zem. Okrem odpojenia od systému chce spoznať na Zemi rodinu svojej mamy, pretože jej otec sa na Zemi zamiloval do pozemšťanky. Ocitá sa v Paríži. Ľudia sa po stretnutí s Milou, ktorá ich odpojí od systému, začínajú správať inak, vymykajú sa z rámca bežného správania. Začnú hovoriť a konať pravdu. Systém odpojenia funguje. Mila sa oboznamuje so životom na Zemi, ktorý nie je vôbec príjemný. Zisťuje, že ľudia stále jedia mäso a sú závislí na peniazoch. Nehovoriac o znečistenom ovzduší. Akonáhle sa cez vodu spojí so svojou planétou, systém prestáva fungovať a elektronika vykazuje chyby. Na novorodeneckom oddelení si dobíja energiu s novorodencom. Preprogramuje lekára na oddelení a nasťahuje sa k nemu.

Skamaráti sa s jeho rodinou a pomocou svojich schopností ich preprogramuje tak, že začnú vnímať svet okolo seba inak. Rozpráva im o živote na svojej planéte a snaží sa im pomôcť. Humorným spôsobom sú tu znázornené rozdiely medzi našou spoločnosťou a ľuďmi, ktorí žijú na inej planéte v láske, mieri a harmónii. Všetci ľudia sú k sebe dobrí, o všetko sa delia a navzájom si pomáhajú. Namiesto hlučnej hudby tu majú koncerty ticha. Každý má svoje úlohy a vo voľnom čase sa učia nové veci a zdokonaľujú svoje schopnosti.

Tento film nie je taký známy, pretože bol dlhodobo nedostupný, či zakázaný. Poukazuje na spoločnosť, v ktorej dnes žijeme. Ľudia sú ovládaný systémom a láska k blížnemu sa vytratila. Donúti nás zamyslieť sa nad paradoxom dnešnej doby. Máme všetko, ale na druhej strane nič. Žijeme materiálnym, konzumným životom, ale nie sme šťastní.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

A Thousand Words - Tisíc slov

Tento film nám hovorí o tom, ako človek musí najprv nájsť samého seba a prísť na podstatu života. Je to príbeh mladého podnikateľa, ktorý má všetko, ale uniká podstate. Má rodinu, ktorú berie ako samozrejmosť a svoju pracovnú pozíciu tiež. Dostane sa k projektu, na ktorom môže zbohatnúť. Bez toho, aby si uvedomil a zistil, o aký produkt ide, chce sa ho zmocniť. Ide o možnosť publikovať knihu jedného z najznámejších guru. Nikto knihu ešte nevidel a nečítal, ale každý by chcel byť jej vydavateľom. Keď sa ho guru pýta, či ju vydá tak, ako je, on povedal, že áno. Lenže ešte stále nevedel, do akého projektu sa púšťa. Po jednom dni zistil, že tá kniha má iba 5 strán. V tom sľube, ktorý mu dal, mu zoslalo duchovenstvo na jeho dvor strom, ktorému začali opadávať listy automaticky, keď rozprával. Strom mal byť dôkazom toho, ako zbytočne plytváme so svojimi slovami a zároveň aké dôležité je vedieť komunikovať a správne používať myšlienky.

Nájsť vnútorné vyrovnanie sa aj s minulosťou, ktorá nás častokrát dobehne až keď sme dospelými. Je to oddychový film s hlbokou podstatou.

Každý potrebuje usmerniť v živote. Je to len o nás, či to chceme my sami, čo je tá lepšia cesta. To znamená, že sme na to prišli sami. Alebo tá cesta nás navedie k myšlienkam nad zmenou, keď nám do života vstúpia isté starosti, s ktorými si už nevieme dať rady. Aké by bolo krásne, ak by sme všetci išli duchovnou cestou. Viera, pozitívne myslenie, vyrovnanie sa s minulosťou, nájdenie vnútorného pokoja, to všetko hovorí tento príbeh.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

The Shift - Premena

RECENZIA 1:
Je to inšpirujúci film duchovného učiteľa Dr. Wayne Dyera, na základe ktorého napísal aj knihu s rovnomenným názvom Premena. Filmový štáb mu vo forme rozhovorov kladie otázky, na ktoré odpovedá a postupne sa dostávajú stále hlbšie. Rozhovory s Waynom Dyerom sa vo filme zaujímavo prelínajú so životom dvoch úplne odlišných rodín. Mladej rodiny, ktorá je na výlete s deťmi a úspešného podnikateľa, ktorý sa s manželkou vydáva na pracovnú cestu. Obe rodiny na základe istých udalostí prechádzajú uvedomením a svojou premenou. A mení sa aj filmový štáb. Z ľudí, dovtedy ovládaných svojím egom, sa stávajú šťastné a naplnené bytosti. U každého dochádza k premene iným spôsobom a niekedy stačí aj obyčajná zhoda náhod.

Hlavnou myšlienkou filmu je návrat ku svojej podstate, k tomu božskému a odpútanie sa od ega. Ak chceme objaviť zmysel svojho života musíme sa prestať rozhodovať egom a napojiť sa na svoj Zdroj. Akonáhle sa necháme viesť, začne pre nás pracovať synchronicita a začnú sa diať zázraky.

Tento film odporúčame každému, kto sa vo svojom živote stratil, stále niečo hľadá, ale nevie, čo hľadá a cíti sa nenaplnený. Je odrazovým mostíkom k tomu, ako sa priblížiť k svojej duši, napojiť sa na Zdroj a počúvať svoje vnútorné volanie. Nezaujme Vás pútavým dejom, ale keď sa započúvate do Waynových múdrych slov, nedokážete sa od neho odtrhnúť a zažijete svoju vnútornú premenu.

Po kvantovej premene sa vaše hodnoty a ich usporiadanie zmení. Človek si začína klásť otázky: Čo je pre mňa v živote dôležité? Aký je zmysel môjho života? Prečo som tu? Aká je moja hodnota? A proces sebauvedomovania začína. Dozviete sa, ako prežívajú túto premenu muži a ako ženy. U oboch je to rozdielne. Náhody neexistujú a všetko k nám príde v správny čas. Takže ZAČNITE ŽIŤ A VERTE ZDROJU! Privedie vás k vášmu skrytému potenciálu. Zmeniť svoj život môže každý.

RECENZIA 2:
Tento film je veľmi zvláštny. Wayne Dyer ho natočil predtým, než napísal knihu s rovnakým názvom a vlastne aj obsahom. Mal v sebe zámer podeliť sa o svoje skúsenosti v oblasti možnosti urobenia zásadnej zmeny v živote človeka. Zdalo sa mu najlepšie priblížiť svoje nápady i skúsenosti každému človeku vo forme filmu. Lebo na príbehoch sa najlepšie opisuje, o čo autorovi vlastne ide. Na príbehoch ľudia najlepšie pochopia, čo robia zle a ako to môžu jednoduchým spôsobom zmeniť.

Sám sa pri natáčaní filmu posunul niekam, kde ani nečakal, že môže zájsť. Veľa o tom rozmýšľal a keď mu spolutvorcovia filmu povedali, že by vlastne mal o tom napísať aj knihu – urobil to.

Vo filme sú znázornené tri rôzne životné príbehy a aj to, ako sa ich hlavní hrdinovia postupne dostávajú k sebe samým. A zažívajú svoju postupnú premenu.

Človek sa akosi nerád mení a častokrát necháva svoj život dôjsť až k hranici, odkiaľ sa nedá ďalej pokračovať. A vtedy prichádza ten zlomový okamih a naraz je to TU! Je nad slnko jasné, že človek sa musí prijať sám a sám urobiť potrebné kroky na svoju PREMENU. Odhalenie, že to nik za mňa neurobí – len ja sám – je zásadný „objav“. Ale veľmi účinný, ak to teda urobím. A práve vtedy sa začnú diať v živote človeka oné zázraky, na ktoré predtým tak zúfalo a bezvýsledne čakal. Čiže je potrebné začať svoju premenu OD SEBA SAMÉHO!

To nech je posolstvo z filmu The Shift od Wayna Dyera pre každého odvážlivca, ktorý chce zmeniť svoj život a premeniť ho na niečo jedinečné, čo sa OPLATÍ ŽIŤ!

TU si môžete pozrieť tento film online! (české titulky) ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Hraj hudbu, ktorú si sem prišiel hrať a ja tam budem, aby som ti pomohla prekonať akýkoľvek problém alebo prekážku, ktorá sa ti objaví na ceste. A ťažké to nebude, pretože ťa Zdroj podporuje.
Dr. Wayne Dyer

Krajina zajtrajška

Príbeh začína životom malého chlapca menom Frank, ktorý prichádza na svetovú výstavu predstaviť svoj vynález - jetpack. Stretáva sa tam s dievčaťom v jeho rokoch menom Aténa, ktorá ho berie na akúsi cestu do budúcnosti.

O čosi neskôr sa nám predstavuje úplne nový príbeh mladého dievčaťa menom Casey, ktorá sa snaží predísť tomu, aby jej otec zostal bez práce a to nie celkom legálnym spôsobom. Jednej noci bola prichytená pri čine a odvedená na policajnú stanicu. Pri odchode zo stanice sú jej vrátené osobné veci, pri ktorých sa zjavil odznak. A tu sa príbeh začína.

Pri dotyku s odznakom sa zjavila v krásnej budúcnosti, no hneď ako ho pustila, bola naspäť v realite. Akoby sa ocitla v inej dimenzii. Snaží sa získať viac informácií, o čo vlastne ide a tu sa aj ona stretáva s dievčaťom menom Aténa, ktorá ju dovedie ku Frankovi. Spolu sa vracajú do Zeme budúcnosti. Stretávajú Davida - súčasného „veliteľa Zeme“, ktorého Frank a Aténa poznajú z prvého stretnutia so Zemou budúcnosti. Majú možnosť nahliadnuť ako do minulosti, tak aj do budúcnosti. Tu sa Casey umožní náhľad, že Zem umiera a na blížiacu sa apokalypsu…

Myšlienka tohto filmu je z môjho pohľadu veľmi aktuálna. Veď pozrime sa, ako žijeme a zamyslite sa nad slovami z filmu.

Úryvok z filmu:
„Predstavte si, že nazriete do budúcnosti a zdesíte sa tým, čo vidíte. Za kým by ste šli s takouto informáciou. Za politikmi, kapitánmi priemyslu? A ako by ste ich presvedčili? Dátami, faktami? Asi nie.

Jediné fakty, ktoré nespochybnia sú tie, ktoré premazávajú kolesá biznisu a zaisťujú profit. Ale čo keby existoval spôsob ako vylúčiť prostredníka a vložit túto kritickú správu všetkým ľuďom rovno do hlavy. Pravdepodobnosť konca sveta postupne rástla. Jediný spôsob, ako mu zabrániť, bolo ukázať ho. Pretože, akého rozumného človeka by nevydesila myšlienka potenciálnej deštrukcie všetkého, čo pozná a miluje. Pre záchranu civilizácie som predviedol jej kolaps. Ale ako myslíte, že ľudia túto myšlienku prijali? Ako myslíte, že reagovali na blížiaci sa koniec. Akoby im niekto dal čokoládové suflé. Svojho konca sa nebáli, len si ho prebalili a užívajú si ho vo videohrách, seriáloch, knižkách, kinách, celý svet privítal myšlienku apokalypsy a vydal sa jej s očakávaním naproti. Medzitým sa vám Zem rozpadala pod nohami. V rovnakej chvíli u vás zúri obezita a hladomor. Ako to mám chápať? Včely a motýle vymierajú, ľadovce sa topia a vám nič nedochádza. V každý moment máte možnosť lepšej budúcnosti, ale vy tomu neveríte, a preto nedokážete ani zmeniť realitu. Myslíte na hroznú budúcnosť a nakoniec sa s ňou zmierite. Z jediného dôvodu. Pretože tá budúcnosť si od vás nič nežiada. Dneska. Takže áno, videli sme ľadovec, varovali sme Titanic. Ale vy aj tak držíte kurz a idete plnou parou vpred, prečo? Pretože sa chcete potopiť, vzdali ste to.“

Ďakujeme veľmi pekne Lenke za recenziu!

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

The Secret - Odvaha snívať (2020)

Život je naozaj o tom, akým spôsobom ho chceme žiť. Niektorí ľudia cez svoj život kráčajú úplne v súlade so vžitým spôsobom, rovnako ako ich rodičia, prarodičia, pra-prarodičia, bežným životom spoločnosti. Bez toho, aby sa čo len zamysleli nad tým, ako žijú. A vcelku asi prežijú taký normálny život, akoby oddychovku medzi minulým a budúcim životom, ktoré boli trošku iné...

Iní ľudia žijú svoj život spočiatku tak, ako už hore spomenutí, ale predsa čosi je iné. Vnímajú, že Niečo by mali robiť inak, ale nevedia ako a nedokážu prechádzať svojim životom tým „jednoduchým normálnym" životom. Proste, akoby im stále vchádzala do ich života „stopka", ktorá im neustále hovorí: „Stop! Zastav sa! Čo to robíš? Myslíš, že je to správne!?" A oni nepočúvajú, nezastavujú sa a pokúšajú sa celý čas robiť – žiť – svoj život tak, ako tí ostatní jednoduchí ľudia. Až nakoniec ich zastaví sled udalostí, negatívnych udalostí, ktoré načisto zničia ten ich doterajší spôsob života. Strácajú doslova všetko a všetkých, a zostávajú stáť ako nahí v búrke, bičovaní vetrom – dažďom, ktoré bolestivo zasahuje nielen ich telo, ale aj myseľ a dušu. Valí sa na nich jedna zlá udalosť za druhou a zdá sa, že to celé ani neskončí. Ale VŽDY nakoniec nastane pokoj a ticho také mocné, až to trhá uši.

A je ešte tretí typ ľudí, ktorí plynú svojim životom istým nenásilným spôsobom, úplne hladko a bez námahy. Takým ľuďom sa všetko darí, situácie sa im riešia akoby samé od seba bez používania akéhokoľvek úsilia a námahy. Sú to vlastne skrytí Anjeli, ktorí vzali na seba ľudskú podobu a vchádzajú nebadane do života tým ťažko skúšaným, prebúdzajúcim sa spiacim ľudským dušiam, ktoré sú ochotné sa zmeniť. Ľuďom, ktorí nemôžu uveriť, že ešte jestvuje na tomto svete Dobro, Láska, Šťastie, Zdravie a úspech. A neveria tomu, že všetko toto je tu aj pre nich. Ale len za jednej podmienky, ktorá je podstatou všetkých tých pozitívnych kvalít. A tou je VIERA! Viera, vyvierajúca z hĺbky duše ľudskej bytosti, ktorá sa rozhodla žiť svoj život INAK. Žiť, ako vedomá ľudská bytosť. Ono je to NAISTO možné. A jednoduché. Stačí len začať robiť, zmýšľať a vnímať – cítiť svoj život tým INÝM SPÔSOBOM.

A o tom všetkom je práve tento film…

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Duša (Soul)

Celovečerný emotívny animovaný film, ktorý svojím silným príbehom strhne tak detských, ako aj dospelých divákov a zmení im pohľad na život. Učiteľ hudobnej výchovy Joe Gardner miluje jazz. Jeho snom je stať sa hudobníkom a niečo v tejto oblasti dosiahnuť. Nikto ho v tom však nepodporuje, dokonca ani jeho mama. Jedného dňa mu zavolá jeho bývalý žiak s ponukou zahrať si po boku hviezdnej džezovej saxafonistky Dorothei Williams v najlepšom jazzovom klube, pretože jej vypadol muzikant. Prejde skúškou a čaká ho jeho životná šanca, od ktorej si veľa sľubuje. Myslí si, že ten deň u neho všetko zmení. Cestou zo skúšky sa nešťastne pošmykne a spadne do kanála. Ocitne sa na neznámom mieste, kde novonarodené duše nadobúdajú svoje osobnosti, záujmy a získavajú iskru predtým, ako idú na Zem. Joe zisťuje, že zomrel a jeho duša sa snaží zachrániť. Je rozhodnutý vrátiť sa do svojho života a nezmeškať svoju životnú šancu. Na seminári mu priradia dušu číslo 22, ktorej má byť mentorom, aby ju pripravil na život na Zemi. Je to veľmi frustrovaná duša, ktorá nechce ísť na Zem a nechápe, v čom je život na Zemi taký výnimočný. Joe sa jej snaží vysvetliť, prečo je také skvelé žiť a popritom získava sám odpovede na mnohé otázky. Uvedomuje si, že jeho život bol bezvýznamný a smutný. Duša číslo 22 nechápe, prečo sa tak veľmi chce vrátiť do svojho tela, keď bol jeho život taký nudný. Po mnohých útrapách sa mu nakoniec podarí vrátiť sa do svojho tela a svoju šancu nezmešká. Odohrajú úžasný večer a zožne veľký úspech. Jeho sen sa stal skutočnosťou.

Pýta sa, a čo bude nasledovať zajtra? Dorothea mu odpovedá, že zajtra sa tam stretnú opäť. Joe, ale nežiari šťastím. Nadšenie opadlo. Myslel som si, že sa budem cítiť inak, hovorí si…

Filmom nás sprevádzajú očarujúce vizuálne efekty a reálna hra na hudobných nástrojoch. Svojimi dokonale prepracovanými detailami sa približuje ku klasickému filmu. Veľmi hlboký a emotívny príbeh vás prinúti zamyslieť sa nad tým, čo chcete v živote skutočne robiť. Čo je zmyslom života? Prečo žijeme? Čo chceme priniesť tomuto svetu? Čo nasleduje po živote?

Pripomína nám, aký je dôležitý zmysel života a aké je dôležité vychutnávať si maličkosti, ktoré nám medzi každodennými starosťami unikajú. Každý deň sa za niečím náhlime, vytvárame si stále nové a nové ciele. Niečo dosiahneme, ani si to neužijeme a už sa náhlime za niečím iným. Ľahkosť a radosť zo života nám uniká. Tým, že prichádza na scénu v čase koronavírusu si z neho môžeme vziať aj ponaučenie, že keď sa vrátime do bežného života, budeme ho prežívať intenzívnejšie a radostnejšie. Dôležité je žiť každú minútu. Tak, ako prežijete svoj život vy?

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Matrix Revolutions (3)

Film Matrix – Revolúcie – je tretím pokračovaním prvého filmu Matrix. Prvé dva diely akoby hnali tvorcov pokračovať ďalej a rozvíjať ďalej svoje skryté posolstvo.

Všetko sa deje stále v tom istom duchu. Vojna dobra a zla pokračuje. Zdá sa, že zlo preberá svoju moc nad svetom. Všeobecná letargia ľudstva sa ďalej šíri a „negatívne idey" mocných ich spoľahlivo nechávajú na svojich miestach. Stadiaľ udržiavajú spoločnosť v blahej nevedomosti a ľahostajnosti k sebe i k svojim blížnym. Bezuzdné orgie sú vychytenou kratochvíľou pre zhýralé davy.

Na druhej strane stoja ľudia, ktorí sú v obraze a vedia, že je naozaj treba zapojiť všetky svoje sily do boja, aby to želané a žiadúce dobro dostalo príležitosť na svoju výhru. Nie je to však vôbec jednoduché. Dobro je už riadne oslabené a Neo – záchranca – je takmer zneškodnený, neschopný pomôcť. Čas neúprosne plynie, a bez schopnej obrany a odvahy bojovníkov dobra, zlo naozaj ovládne celú planétu. Útočníci sú nekonečné a samo sa reprodukujúce stroje, ktoré sú naprogramované na zničenie všetkého živého. Tu vlastne je ten odkaz pre ľudí dneška: Na stvorenie a používanie ZLA je potrebné naozaj málo. A ono to, čo sa žije, sa ani nezdá až také ZLO. Veď, čo je na tom, že sa venujem sebe istým spôsobom? Vediem si svoj pohodlný konzumný život, a jediný komu môžem ublížiť som predsa JA SÁM! A ak ubližujem len sebe, čo je koho do toho, že tak robím?! A tu je vlastne podstata. Prestať byť otrokom svojich vášní a úchyliek, ktoré ma odvádzajú od podstaty bytia. Až sa naozaj ľudstvo stane vskutku závislé od umelej inteligencie, cesta späť bude takmer nemožná.

Boh – tá najvyššia Sila múdrosti a inteligencie naozaj chce a túži zachovať ľudskú rasu. Ale ľudstvo na krásnej planéte Zem si samo musí zvoliť svoju správnu cestu. A urobiť vlastne svoju dobrovoľnú REVOLÚCIU, či REVOLÚCIE, lebo zdá sa, že jedna stačiť nebude. Rozhodnúť sa pre ZMENU sa však treba veľmi rýchlo. Čas, hoci je to hodnota čisto pozemská, nestojí – plynie. Ide tu o každého z nás, ale vlastne o CELOK ako taký. Rozhodnúť sa žiť inak je voľba pre každého jedného, ktorý je súčasťou celku – ĽUDSKEJ RASY. Ale Boh je Sila, ktorej prioritou je slobodná voľba. Zvoliť si musí každý jeden SÁM. Lebo ak to za neho spraví niekto iný, nie je to už jeho osobná slobodná voľba. NIE JE! JE TO STÁLE TO OTROCTVO, ktoré vedie celú ľudskú rasu na našej krásnej planéte do záhuby. A o to TU IDE. Buďme MY – všetci VEDOMÍ – tou životodarnou silou Lásky, porozumenia, tvorivosti! S pokorou a úctou sa správajme k sebe, a hlavne i k našej planéte Zemi, ktorá je vlastne našou matkou. Ona – Zem – nás potrebuje, rovnako ako ju potrebujeme my. Sme tu jeden pre druhého. Ona bez ĽUDSTVA bude smutnou zničenou planétou, a my – ľudstvo bez zdravej Zeme NEPREŽIJEME. A verme, že to dokážeme!

Z tohoto pohľadu je posolstvo filmu jasné: VIERA je to najdôležitejšie, lebo bez VIERY nemôže pracovať ani Láska.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Kvantový aktivista

Je to film o spiritualite kvantovej fyziky. Tento dokumentárny film nám zrozumiteľnou formou výkladu vysvetľuje základy kvantovej fyziky a kvantového liečenia. Nájdete v ňom veľa zaujímavých informácií o vedomí a bytí, ako aj veľa alternatívnych pohľadov na súčasnú vedu.

Celým filmom nás sprevádza kvantový fyzik indického pôvodu Dr. Amit Goswami, ktorý s nami zdieľa svoj pohľad na neobmedzený potenciál ľudského vedomia. Svojimi poznatkami a osobnými skúsenosťami sa snaží vyplniť medzeru medzi kvantovou fyzikou a duchovnými ideológiami a predstaviť nám novú vedu. Jedného všedného dňa ho napadla myšlienka, prečo takto žije? A vedel, že sa musí zmeniť a musí niečo urobiť. Nastúpil na cestu nového hľadania a vedeckého skúmania. Vychádza z toho, že všetko je vedomie a neexistuje nič iné ako Boh. Vedomie je základom všetkého bytia. Hovorí, že všetko je hmota. Hmotou sú všetky naše skúsenosti, všetky naše pocity, myšlienky, aj emócie. Všetko existuje a šíri sa vo forme vĺn. Tak hmotné veci, ako aj myšlienky. Kvantovú fyziku definuje ako fyziku možností pre vedomie, z ktorých si potom naše vedomie vyberá.

Možnosti sa spájajú stále s ďalšími možnosťami a vzniká neskutočne veľa možností, ale nie skutočnosť. Skutočnosť si vyberá samo vedomie práve z týchto možností.

Nachádzame v ňom odpovede na otázky: Čo je to vedomie? Čo je to hmota? Aký je vzťah vedomia k hmote? Ako sú vzájomne prepojené? Stretávame sa tu aj s pojmom kozmického vedomia a ne-lokálnej komunikácie znázornenej na praktickom pokuse. Všetci sme prepojení a nemôžeme existovať oddelene. Preto je dôležitý princíp vedomej voľby. Sami si vyberáme našu vlastnú skúsenosť. Každý musí začať u seba samého a zmeniť najskôr sám seba, až potom môže zmeniť spoločnosť, v ktorej žije. Je potrebné zameriavať svoju pozornosť na pozitívne veci a konať DOBRO.

Ak vás tento film zaujal, tak sa môžete pozrieť aj na oficiálnu stránku filmu Kvantový aktivista.

TU si môžete pozrieť tento film online! (české titulky) ✔︎

Away

To, o čom chceme dnes hovoriť je desať dielny seriál z americkej produkcie s názvom AWAY. Je to veľmi zaujímavé dielo, ktoré naozaj stojí za pozretie.

Je síce z oblasti sci-fi, ale budúcnosť a možnosť jestvovania niečoho takého je naozaj len „obal", ktorý robí príbeh atraktívnejší. Pre niekoho. Niekto zareaguje aj takto: „Sci-fi? Tak to ja pozerať nebudem." Iste, každý máme svoje... Ale „AWAY“ je viac než obyčajné sci-fi.

Každý diel zo seriálu je venovaný istej oblasti ľudského života na Zemi. V každom diele je venovaná pozornosť jednému hrdinovi z príbehu a jeho životnej ceste. Pri tom sa veľmi pekne rozvíja filozofia nového pohľadu na život ako taký. Na to, čo bolo v spoločnosti zvyklosťou v minulosti, čo prináša súčasnosť a aký dôležitý prístup je k prijatiu nového spôsobu žitia. Žitia v súlade s planétou Zem, žitia v úcte jedného človeka k druhému. Hľadanie porozumenia a nájdenie možnej podpory jedného druhým.

Dokonca sa tvorcovia dotýkajú aj takej citlivej témy ako je viera v Boha i vplyvu náboženstiev na človeka ako takého.

Udalosti, ktoré robia rámec filmu, naozaj odhaľujú ľudí „donaha“ a konfrontujú ľudské sny, predsavzatia i reakcie v kritických situáciách. Vypovedajú jasne a zreteľne, že až danú situáciu človek nezažije, nevie ako zareaguje. Hrdinovia však prekonávajú prekážky s ľudskosťou a ochotou počúvať jeden druhého, a vychádzajú si v ústrety. A to je vlastne hlavné posolstvo diela, že ak chceme vytvoriť spoločnosť vyspelej civilizácie, máme sa vybrať tou pozitívnou cestou. Nádej tu je. Využime ju! Naša krásna planéta je skvost vo Vesmíre a my buďme jej dôstojnými deťmi.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Matrix Reloaded (2)

Film Matrix 2 je voľným pokračovaním prvého Matrixu. Úspešnosť jednotky bola obrovská, a preto sa tvorcovia rozhodli v roku 2003 natočiť jeho druhý diel.

Navonok pôsobí film ako prehliadka bojových umení a zdokonalenie nebezpečných scén. Tak pôsobí ako starší – vyspelejší – brat prvého dielu. Filmovému fanúšikovi hľadajúcemu triky a umenie kaskadérov stojí za to venovať mu pozornosť. Pošmúrnosť scén zničenej planéty je presvedčivá a schopnosť klonovania činiteľov zla obdivuhodná.

Ale pod zdanlivo jednoduchým dejom je ukrytá opäť hlboká myšlienka. Pozornému divákovi neunikne podstata. Ide tu o skrytú hru mužského a ženského princípu. Mužský princíp predstavuje jednoduché racionálne bytie. Vychádza z jednoduchého spôsobu lineárneho myslenia, a z toho to akoby všetko samo vyplýva. Matrix to riadi tak, že ak je akýkoľvek problém, vytvorí sa plán jeho riešenia, urobí sa pokus, a očakáva sa predpokladaný výsledok. Ak to vyjde, je to skvelé. Ak to nevyjde, znovu sa vytvorí nový plán... a hľadá sa nový spôsob riešenia. Takto sa nastavuje dianie v spoločnosti. Takto spoločnosť na Zemi funguje. Ľudia sú vazalmi systému – Matrixu.

Ale je tu niečo iné, skryté, čo pôsobí na vyváženie celkového diania. ŽENSKÝ PRÍNCÍP. Akokoľvek si to Matrix nechce pripustiť, ženský princíp funguje nezávisle na mužskom princípe a ide si svojou vlastnou cestou.

Počíta s množstvom možností, na ktorých sa dá budovať a stavať iná realita. Realita duchovného princípu, v ktorej pôsobí a víťazí sila lásky. Mení mužský racionálny program na INÝ. Život funguje na báze LÁSKY, ktorá hojí všetky zranenia a lieči aj najdokonalejší strojný – mužský systém MATRIXU. To je jedinečná vlastnosť ľudstva, ktorá ho robí odlišným od iných životných foriem.

Vývoj sa nedá zastaviť a to, na čom sa práve v dnešnom svete už dlhšiu dobu pracuje, čomu je dôležité venovať náležitú pozornosť, je kvalita ŽENSKÉHO PRINCÍPU. Každý jeden z nás má v sebe oboje: aj mužskú, aj ženskú kvalitu. Ide práve o to spoznať aká tvorivá a obohacujúca je ženská sila. Venovať jej pozornosť, rozvíjať ju a starať sa o ňu. Vôbec to nie je jednoduché. Ale pre správne nastavenie života ako takého je to nesmierne dôležité. Každý pokrok v tomto ohľade sa ráta.

A všetko ostáva otvorené nekonečnému poľu možností...

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Matrix

Film Matrix bol natočený v roku 1999. Dnes je to už snímka, ktorá sa počíta ku kultovým.

Je plný akčnosti a scén vyplnených bojovými umeniami. Má v sebe hlboký odkaz pre ľudí dneška.

Zápletka je pomerne jednoduchá, kde hlavný hrdina je nedobrovoľne vtiahnutý do mocenských hier. Prechádza si postupne svojou premenou a začína chápať, že nie všetko, čo sa na pohľad zdá, tak aj v skutočnosti je. Zisťuje, že to čo vlastne sa zdá byť reálnym svetom je len hra našej fantázie a skutočnosť je úplne iná realita. Nedobrovoľne sa stáva hlavným hrdinom v tejto hre a postupne zisťuje, o čo naozaj ide.

Svet v Matrixe je naozaj miestom, kde ľudskosť a práva ľudí sú úplne na konci záujmu mocenských síl. Miesto, ktoré je reálne, sa diametrálne líši od snu – predstavy o svete, kde žije človek ľudskej civilizácie na Zemi. Nie je to miesto pre slobodný život šťastných bytostí, ale miesto pre ľahko ovládateľných otrokov Sily, ktorá sa živí ľudskou energiou. Nezáleží jej na šťastí človeka, jedine na čom záleží je ako získať energiu na svoj život.

Oslobodenie a vymanenie sa z tohoto bludiska je možné cez niečo jedinečné: Lásku. Energia lásky je životodarnou silou, ktorá je schopná zvrátiť všetko negatívne a dať život aj tam, kde sa to zdá byť už nemožné. Je dôležité prijať tento odkaz hlavne v dnešnej zvláštnej dobe. Nachádzať a nájsť seba samého, svoje miesto pre život. Život, kde je dôležitý človek pre človeka a nie čímsi vytvorená umelá inteligencia, ktorá sa hrá s ľuďmi. Ruku na srdce, koľko času venujete svojmu počítaču, či smartfónu. Už ste sa nad tým niekedy zamysleli? Všimli ste si, ako sa ľudia stretávajú. Každý má so sebou svoj šikovný telefón, ktorý si žije svojim životom. A ľudia, ktorí si vedeli vzájomné stretnutia užívať, sa dnes stretnú, pozdravia, sadnú si a miesto toho, aby pokračovali vo vzájomnej komunikácii, berú do rúk tie malé zariadenia a sedia nemo vedľa seba, ťukajúc do nich. Nič vám to nepripomína?!

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Diaľnica 60

Neal Oliver je mladík, ktorý si je neistý svojím životom. Na rozhodnutia používa generátor náhodných odpovedí, ktorý mu má pri rozhodovaní pomôcť. Miluje maľovanie, no jeho otec by ho rád videl ako právnika. Všetko sa ale mení v deň oslavy jeho 22 narodenín, kedy stretáva tajomného O. W. Granta. Je to ryšavý muž s červeným motýlikom a fajčí fajku s opičou hlavou. V tomto filme zohráva rolu akéhosi Aladina alebo zlatej rybičky, ktorá mu splní jeho prianie. Samozrejme svojským spôsobom. Prianie Neala Olivera nie je nič iné ako dostať odpovede na svoje otázky.

O.W. Grant si zapáli fajku s opičou hlavou a je rozhodnuté. Začínajú sa mu diať nevysvetliteľné veci. Ani sa nenazdá a prijíma ponuku doručenia balíka do neznámeho mesta po neexistujúcej diaľnici. Stretáva sa s osudmi rôznych ľudí a učí sa spoznávať sám seba.

TU si môžete pozrieť tento film online! (český dabing) ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film! (český dabing) ✔︎

Deti včerajška - Spomienky na minulý život

Tento film poukazuje na reinkarnáciu a ukrýva v sebe hlboké posolstvo z minulého života. Je dôkazom toho, že sme tu už boli a stále sa vraciame naspäť. Je známe, že práve sny nám môžu odhaliť aj zážitky z našich minulých životov. Hlavnej hrdinke, angličanke Jenny Cockellovej sa už od útleho detstva snívajú sny, ktorým nerozumie. Sú to sny o žene, ktorú nikdy predtým nevidela, sny o dome, deťoch a udalostiach, ktoré táto rodina prežívala. Cítila, že so ženou menom Mary sú nejako spriaznené, ale nevedela si to vysvetliť. Nikdy predtým nikoho z nich nevidela a predsa mala pocit, že ich všetkých dobre pozná. Vo svojich snoch videla, ako táto mladá žena zomrela v nemocnici pri pôrode a bála sa o to, kto sa postará o jej deti.

Jej sny a vízie boli stále intenzívnejšie, a preto v dospelosti začala zbierať materiál, ktorý by ju priviedol na nejakú stopu. Ako malá nakreslila podľa sna jednu dedinku a neskôr zistila, že skutočne existuje a nachádza sa v Írsku. Po návšteve regresného terapeuta sa rozhodne navštíviť miesto, ktoré vo svojich snoch videla.

Podarí sa jej vypátrať, že rodina, ktorú vo svojich snoch videla skutočne existovala a niektoré z jej detí ešte stále žijú. Po smrti Mary boli rozdelené do detských domov a ich cesty sa nenávratne rozišli. Jenny sa podarí nájsť jej deti z minulého života a vďake nej sa po mnohých rokoch opäť stretnú ako rodina.

Bežný život Jenny Cockellovej a jej súčasnej rodiny sa tu prelína s nie práve príjemnými spomienkami na jej minulý život. Napriek tomu je to však neuveriteľne krásny a veľmi hlboký film plný lásky a súcitu.

Film je inšpirovaný skutočným príbehom Jenny Cockellovej a je natočený na základe jej rovnomennej knižky.

Pýtate sa, čo je to reinkarnácia? Existujú minulé životy? Je to všetko skutočné? TU sa dozviete viac o reinkarnácii!

TU si môžete pozrieť tento film online! (české titulky) ✔︎

Vzoprieť sa obrom

Tento film je o trénerovi futbalového mužstva na jednej strednej škole, ktorý sa už roky snaží vytvoriť dobrý tím. A hoci je dobrý tréner, má problém s tým, že keď sa jeden z jeho hráčov zlepší, odíde na inú strednú školu, aby sa tam stal členom lepšieho tímu.

Keďže je to vždy také isté, že hráči sa menia, akonáhle sú dostatočne vytrénovaní, odchádzajú mu dobrí hráči, ktorých tím potrebuje, a namiesto toho, aby stúpal hore, to ide s tímom stále dolu vodou. Vedenie školy a ani rodičia hráčov s ním už nie sú spokojní. Nespokojnosť je stále väčšia a začnú uvažovať o výmene trénera. Okrem toho má aj rodinné a finančné problémy.

V čase svojej najhoršej životnej krízy nachádza útechu v Biblii a u Boha. Viac sa modlí a dúfa v znamenie, ktoré dostane vo forme človeka, ktorý mu začne čítať verš z Biblie. Pritom sa ponára stále hlbšie do viery v Boha a posilňuje ju. Od tejto chvíle sa rozhodne pracovať so svojím tímom a viesť tréning inak.

Všetci sú zameraní len materiálne, pričom zabúdame na to najdôležitejšie, a to slúžiť Bohu a pracovať na našej viere. Na prvé miesto by sa mala vrátiť opäť ľudskosť. Motivuje svojich hráčov k tomu, aby išli do svojho vnútra a uvedomili si, že tu nejde iba o výkon a vieru v seba samého. Za pomoci vďačnosti a hlbokej motivácie sa má znovu obnoviť tímový duch.

Prostredníctvom rozhovorov a spoločných modlitieb so žiakmi nachádzajú skutočne stratenú motiváciu a zrazu sa karta obráti.

Zdá sa, že nová tréningová metóda žne úspech, tím rapídne stúpa hore a nálada graduje, až kým sa nestretnú so svojím najlepším triednym súperom... Ako film skončí sa dozviete, keď si ho pozriete!

TU si môžete pozrieť tento film online! (český dabing) ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film! (český dabing) ✔︎

Pollyanna

Film „Pollyanna“ je pôvodne starší, ale veľmi inšpiratívny film pre deti. Bol natočený na základe rovnomennej knižky s názvom „Pollyanna“ od Eleanor H. Porterovej. Je to doslova pohľadenie pre dušu s veľkou dávkou pozitívnych myšlienok.

Film je o dievčatku, ktoré vo všetkom hľadá niečo pozitívne a nakazí svojim nevyliečiteľným optimizmom aj ľudí okolo seba. Pollyanna sa po smrti svojich rodičov dostane do starostlivosti svojej bohatej, ale protivnej tety Polly, ktorá ju vychováva podľa prísnych pravidiel. Mestečko, do ktorého sa k tete prisťahovala je tiež plné pesimistických ľudí, ako aj ona. Pollyannu otec naučil “hru na radosť“, ktorú odvtedy stále hrá a postupne zasvätí do tejto hry aj ľudí okolo seba. Jej podstata spočíva v tom nájsť na každej situácii niečo pozitívne, niečo, z čoho môže mať človek radosť.

Keď bola malá, tak si veľmi priala bábiku a ženy z charity jej poslali v balíčku barly. Ona z nich mala nesmiernu radosť a tešila sa z toho, že ich nepotrebuje. Svojím optimizmom mení postupne svet a ľudí okolo seba aj v tomto pochmúrnom mestečku. Podarí sa jej otvoriť srdcia ľudí a vniesť do ich životov opäť radosť.

Je to silný príbeh o nádeji a šťastí, v ktorom nájdete veľa aj o odpúšťaní. Vyskúšajte hru na radosť aj vy! :-) Pomôže vám prekonať prekážky v živote a naučí vás tešiť sa opäť aj z maličkostí.

TU si môžete pozrieť tento film online! (český dabing) ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film v angličtine! ✔︎

I Origins – Východiskový bod

Už ste sa niekedy stretli s tým, že ľudia otvorene hovoria o tom, že Boh neexistuje a oni môžu veriť len tomu, čo sa dá dokázať v reálnom svete?
Nemôžu predsa uveriť niečomu, čo ešte nikto nevidel a nenahmatal. Vôbec im nedochádza, že máme v sebe ešte niečo iné, čo je oveľa silnejšie a čo nám dovoľuje sa uistiť o tom, že to ČOSI naozaj jestvuje.

Niekto tomu hovorí intuícia, iný tomu dá oveľa hlbší význam, použijúc slovo DUŠA. A Duša naozaj vie. Vie, čo je VEČNOSŤ i čo je realita pozemského bytia. Taký človek, ktorý má už rozvinuté svoje duchovné schopnosti, nepotrebuje predloženie dôkazov. Vie, že malé zázraky sa v jeho živote dejú neustále. A tvoria jeden veľký zázrak života.

Ale, čo taký ešte „neotvorený“ človek? Možno toto je dobrá príležitosť na jeho naštartovanie.

Príbeh vedca, idúceho za svojim objavom. Deklaruje svoje presvedčenie a svojim spôsobom „valcuje“ ľudí vôkol seba. Až kým ho život sám nezačne konfrontovať s tým, čo tak vehementne hlása…
Veľa zaujímavých myšlienok a aj pôsobivá zápletka: veda – versus viera.
Dôkaz je rozuzlením príbehu.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Baraka - Odysea Zeme

Baraka je dokumentáciou rôznych miest a zážitkov z celého sveta. Sú to veľmi pekné scenérie rôznych prírodných javov, rôznych náboženstiev a fascinujúcich miest, ako chrámov alebo sopiek. Vidíte tam mnoho kultúr a domorodé národy, ktoré boli znázornené ako protiklad k nášmu modernému životnému štýlu a naopak k prírode. Je dôkazom toho, aká krásna môže byť príroda alebo svet. Aké odlišné sú jednotlivé krajiny. Film bol nakrúcaný približne v 25 krajinách. Film poukazuje na to, že musíme chrániť našu Zem, pretože inak ju postupom času sami zničíme.

Film je sprevádzaný veľmi zmyselnou hudbou a zachytáva veľmi pekné momenty našej Zeme. Neobsahuje žiadne dialógy.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎
TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Lion - Dlhá cesta domov

Keď mal jeden chlapec 5 rokov, išiel so svojim bratom do iného mesta, kde chceli preraziť, aby zarobili nejaké peniaze. Jeho brat na chvíľku odišiel a malý chlapec nastúpil do vlaku, pretože mu bola zima. Vlak sa rozbehol. Vystúpil potom vo veľkom meste v Indii, ale nedokázal nikomu vysvetliť, ako sa volá, kde býva alebo ako sa sem dostal. Previezli ho do detského domova a snažili sa nájsť jeho rodičov a kontaktovať ich. Hľadanie bolo neúspešné, preto ho dali na adopciu. Nakoniec si ho adoptovala jedna austrálska rodina. Často sníval o tom, že sa vráti domov a ako by mohol nájsť svojho brata.

Snažil sa nájsť na Googli, ako by sa mohol vrátiť domov. Hľadanie sa oplatilo a našiel zastávku, na ktorej svojho brata videl naposledy. Našiel aj dedinu a nakoniec mohol po veľmi dlhom čase znovu uvidieť aj svoju matku. Jeho brat už žiaľ nežil, v jednu noc ho totiž zrazil vlak.

Tento film je založený na skutočnom príbehu.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Bezpodmienečná láska - Unconditional

Film začína v bode, kedy Samantha prežíva najťažšie obdobie svojho života, pretože jej manžel, ktorý vždy pomáhal iným a bol tu vždy pre každého, bol zastrelený. Bola úspešnou autorkou kníh, rada maľovala, ale od tejto udalosti sa už nedokázala vo svojom živote z ničoho tešiť. Pokúsila sa nájsť vraha svojho manžela, ale jej hľadanie bolo žiaľ neúspešné. Chcela spáchať samovraždu, vrátila sa na miesto nehody a tesne predtým, ako to chcela urobiť, uvidela dve deti, z ktorých jedno práve zrazilo auto. Bezprostredne po nehode im pomáhala a robila to, čo bolo potrebné.

Malé dievčatko bolo ťažko zranené, ale nehodu prežilo. Keď Samantha chcela odísť z nemocnice, uvidela jedného starého kamaráta z detstva, s ktorým chodila na základnú školu.

Začali sa rozprávať a vyšlo najavo, že Joe sa stará o tieto a tiež ďalšie deti. Neboli to síce jeho vlastné deti, ale napriek tomu má k týmto deťom z geta jedinečné puto. Pomáha deťom, aby sa naučili, ako môžu formovať a zlepšovať svoj život. Na Samanthu to veľmi zapôsobilo a Joe jej ponúkol, aby mu pomáhala. Joe bol veľmi chorý, ale prežil vďaka tomu, že ho Samantha včas priviezla do nemocnice. Od toho času sa Samantha starala o tieto deti.

Tento film je založený na skutočnej udalosti.

TU si môžete pozrieť tento film online! (české titulky) ✔︎

Náš domov

Tento film pojednáva o lekárovi Andrém Luizovi, ktorý sa po svojej smrti ocitne v jednom druhu sveta tieňov. Po mnohých mesiacoch modlenia je vyššie vyvinutými dušami prenesený do astrálneho mesta (domov).

Lekár André Luiz skutočne existoval, bol veľmi známym lekárom, ale veľa pil a fajčil. André Luiz zomrel dosť skoro, po svojej smrti bol v očistci, pretože mal príliš veľa zlých predstáv. Neveril v znovuzrodenie a niesol si so sebou veľa negatívnych myšlienok. To ho priviedlo na úroveň, kde bol klasifikovaný ako samovrah. Začal sa modliť k Bohu a po nejakom čase prišli vysoko rozvinuté duše, ktoré ho vyslobodili z tejto úrovne. Priviedli ho do astrálneho mesta, kde sa dozvedel, že žiadna smrť neexistuje. Keď sú duše dôkladne očistené, môžu sa znova narodiť. Nevedel, čo by mal robiť, ale pochopil, že ak chce dať svojej rodine nejakú správu, tak si to musí na druhom svete zaslúžiť.

Pomáhal iným dušiam v astrálnom meste, kde potom aj on sám dosiahol úroveň, v ktorej bolo pre neho možné prísť na zem ako duch. Pokúsil sa povedať svojej rodine, že smrť neexistuje.

Nie je to ťažké, nezachádza veľmi do detailov, ale pre tých, ktorí smútia alebo sa touto témou doteraz nezaoberali, je to skvelý úvod, ktorý ukazuje, ako by to mohlo byť po smrti.

Čo je po smrti závisí pravdepodobne aj od toho, na akej vývojovej úrovni sa duša nachádza. TU si môžete prečítať ďalší hlbší článok o tom, čo je alebo by mohlo byť po smrti. Je to tiež veľmi dobrá inšpirácia na meditáciu!

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Collateral Beauty: Druhá šanca

Ďalším filmom je “Collateral Beauty: Druhá šanca“. Úspešný vedúci pracovník reklamnej agentúry v New Yorku prežíva osobnú tragédiu. Jeho jediná dcéra zomrela na rakovinu. Jeho traja priatelia, s ktorými veľmi úspešne vedie veľkú firmu, si robia o neho veľké starosti. Hoci jeho dcéra zomrela už pred pol rokom, ešte stále nemôže normálne pracovať a komunikovať. Pomaly sa to vo firme zhoršuje. Priatelia ho potrebujú ako hlavného zakladateľa. Ale on bohužiaľ nie je pripravený a ochotný komunikovať a robiť rozhodnutia. Jeho traja kamaráti dali do firmy všetko a teraz majú strach, že firma pomaly, ale isto zbankrotuje. Keďže ale nie je ochotný komunikovať, jeho priatelia poveria detektíva, aby im pomohol zistiť, čo robí celý deň. Detektív zistí, že od hnevu a zúfalstva píše listy smrti, láske a času. Jeho priatelia chcú túto užitočnú informáciu využiť a najmú si troch hercov. Majú znázorniť smrť, rovnako ako aj lásku a čas.

Mali by ho aj prinútiť k určitým krokom. Zaujímavé je ale to, že herci sa nakoniec skutočne ukážu ako smrť, láska a čas, ktoré znázornia v ich vlastných osobách. Priatelia použili hercov len preto, aby niečo urobili viditeľným, a tí sú niekedy vo filme pre určité osoby viditeľní a niekedy nie. Prostredníctvom rozhovorov môže muž svoju stratu a smútok lepšie spracovať.

Film potom naberie prekvapivý spád, ktorý je plný emócií. Je to veľmi emocionálny, duchovne hlboký film.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Chatrč

Ďalší film, ktorý vám odporúčame je „Chatrč - v ktorej sa tragédia konfrontuje s večnosťou“. Tu je jedna pekná recenzia od jednej klientky:

Počúvla som tvoju radu a pozrela som si film “Chatrč“ a tento film na mňa hlboko zapôsobil. Vzala som si k srdcu jeho najdôležitejšie posolstvá a neustále si ich v duchu opakujem:

- Boh je všade
- milovaná môžem byť až vtedy, keď mám rada sama seba
- nemám právo súdiť iných
- musím odpustiť
- budúcnosť môže začať až vtedy, keď je človek v harmónii so sebou samým a oslobodil sa od svojej minulosti
- všetky rany osudu majú v našom živote určitý význam a premenia sa na niečo pozitívne a prekrásne

Už dlhšiu dobu som si vedomá toho, že to, prečo práve Ty si vstúpila do môjho života má svoj zmysel a som za to nesmierne vďačná.

Cez víkend som si vypla svoj mobil a ešte niekoľko dní ho nebudem používať. Takže Ti k tomu nebudem môcť nič povedať, či sa dostavili nejaké zmeny. Robí mi dobre zaoberať sa sama sebou a pomáha mi to sústrediť sa na moju budúcnosť.

Ak je XY určený pre mňa, tak potom si sám a s tvojou pomocou, ale nie proti svojej vôli, nájde svoju cestu do môjho života (budúcnosť môže začať až vtedy, keď pustíte minulosť).

Viem, že si vždy po mojom boku (Boh je všade) a robíš všetko, čo je v tvojich silách, aby si mi pomohla. Verím Ti.

Uvedomila som si, že musím mať trpezlivosť a vieru a všetko bude tak, ako má byť.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Zimný príbeh

Obsah filmu “Zimný príbeh„: Zimný príbeh je film o láske s množstvom duchovných náhľadov. Príbeh je založený na jednom mladom mužovi, ktorý žije v Amerike. Jeho rodičia ho ako malého odvrhli, a tak vyrastal na ulici. O tohto malého chlapca sa staral jeden démonický človek alebo lepšie povedané, využíval ho, a tak sa z neho postupne stal zlodej, a to najlepší široko ďaleko. Jedného dňa sa to v ňom zlomilo a už viac nechcel pracovať ako zlodej a škodiť iným ľuďom. Na to sa táto démonická postava na tohto chlapca nahnevala a pokúsila sa ho zabiť. V momente, ako sa tak malo stať, pomohol tomuto chlapcovi utiecť mystický biely kôň, ktorý sa pred ním z ničoho nič objavil.

Keď chlapec odišiel, zašiel k svojmu nevlastnému otcovi, ktorý bol starým indiánom. Jeho nevlastný otec ho vylovil z vody a následne sa o neho začal starať. Povedal mu, že anjeli prichádzajú na svet v určitých podobách, napríklad aj v podobe bieleho koňa, aby tak ľuďom pomohli naplniť ich pozemské poslanie, a že sa má týmto koňom nechať viesť. Tento mladý chlapec mal u seba ešte niekoľko drobností od bohatých ľudí, ktorých okradol a chcel opustiť toto okolie, ako aj mesto. Biely kôň ho však zaviedol ešte k jednému domu, ale chlapec nevedel prečo. Ako prekročil prah tohto domu, tak ho zrazu zazrela jedna mladá žena, ktorá bola smrteľne chorá. Keďže bola tak vážne chorá, tak nemala z tohto chlapca žiadny strach. Zlodej sa s touto mladou ženou spriatelil a zamiloval sa do nej. Dozvedel sa o tom zloduch a chcel túto mladú ženu zabiť, ale zlodejovi sa s ňou podarilo utiecť a ušli spolu až na druhý koniec mesta, kde tento zloduch už nemal prístup.

Preto si objednal nájomného vraha, ktorý by túto mladú ženu zabil, čo sa mu žiaľ aj podarilo. Chlapec už potom nechcel viac žiť, vyzval zloducha na súboj, a ten ho následne zhodil z vysokého mosta. Chlapec nejakým záhadným spôsobom prežil a vyplával v úplne inej časovej línii, tak povediac v prítomnosti.

Tento príbeh sa odohrával približne pred 100 rokmi, čo on sám nevedel pochopiť. Na veľa vecí si nevedel spomenúť. Keď potom niekoho našiel, zdalo sa mu, že toto malé dieťa je ako keby reinkarnáciou jeho zabitej mladej dievčiny. Toto malé dievčatko bolo tiež vážne choré. A aj tentokrát sa pokúsil toto choré dievča zachrániť. Avšak zloduch, démonická bytosť nezomrel a podobne ako on, žil aj po tých 100 rokoch. Zistil, že tento chlapec ešte stále žije, čomu vôbec nerozumel a pokúsil sa ho znovu zabiť.

Koniec vám teraz ešte nechceme prezradiť. Film samotný je prepletený množstvom pekných dialógov a hovorí nám, že láska víťazí nad životom, nad smrťou, a že prechádza z jedného života do druhého.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Tu je ešte pár citátov z tohto filmu:

Osud volá každého z nás. Za naším svetom sa nachádza svet, v ktorom sme všetci prepojení ako súčasť väčšieho plánu, ktorý nami hýbe. Mágia je všade okolo nás, musíte sa len lepšie pozrieť. Len sa pozerajte. Pozerajte sa pozorne. Pretože ani samotný priestor a čas nie sú tým, čím sa zdajú byť.
Všetko je jeden veľký tanec a každý z nás v ňom hrá svoju rolu. Keď ju splníme, tak potom sa dostaneme všetci do neba.. ..a staneme sa hviezdami.

Nebo nie je výmysel

Ďalší film sa volá “Nebo nie je výmysel“. Tento príbeh sa zakladá na skutočnosti. Ide v ňom o kňaza, ktorého dieťa vážne ochorie. Pri zápale slepého čreva mu slepé črevo praskne a upadne do kómy. Vyzeralo to tak, že zomrie. Nasledovala veľká operácia a podarilo sa ho zachrániť. Jeho život visel len na vlásku a nikto nevedel, či sa z kómy znovu preberie a v akom stave sa bude potom nachádzať. Otec hovoril k Bohu: "Bože, prečo práve ja? Slúžim ti a snažím sa robiť len to dobré. Prečo teraz musí môj syn tak trpieť, a dokonca aj zomrieť.“ Nato sa zišlo veľa ľudí, aby sa za chlapca modlili. Chlapec sa opäť prebral z kómy, aj keď mu lekári dávali len malú nádej. Všetci sa z toho veľmi tešili. Veľmi zaujímavé bolo to, že keď sa chlapec znovu uzdravil, začal hovoriť o svojich zážitkoch, ktoré prežil v kóme. Chlapec vedel, že jeho otec hovoril s Bohom.

Pamätal si aj rozhovor s mamou a na modlitby iných. Chlapec tiež popísal nebo a Ježiša. Ale aj iné veci, o ktorých vôbec nemohol vedieť. Napríklad to, že jeho matka prišla o jedno dieťa, jeho sestru, ktorú stretol v nebi. Jeho rodičia o tejto strate nikomu nepovedali. Chlapec zistil aj mnoho ďalších informácií o iných mŕtvych a potom sa pokúsil popísať aj Ježiša.

Jedného dňa našiel jeden obrázok a povedal: “Presne takto vyzeral Ježiš.“ Rovnaký obraz namaľovala jedna mladá žena z Litvy, ktorá sa s Ježišom stretla tiež v kóme.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

90 minút v nebi

Ďalší film, ktorý odporúčame sa volá „90 minút v nebi“. Príbeh je založený na skutočnosti. Ide tu o kňaza, ktorý chcel vo svojej komunite postaviť nový kostol. Keď sa vracal z jedného cirkevného stretnutia domov, tak do jeho auta narazil kamión. Záchranári a polícia boli presvedčení o tom, že je mŕtvy. Kým bolo miesto činu upratané, prišiel k mŕtvemu muž a modlil sa za neho. Dotkol sa ho a začal sa modliť. Potom ešte zaspieval cirkevnú pieseň a zrazu sám mŕtvy vydal zo seba tiež niekoľko tónov. V tom muž okamžite zvolal o pomoc a chcel, aby mu pomohli. Nie je mŕtvy, povedal muž, práve so mnou spieval.

Zranený kňaz potom ležal mnoho rokov v nemocnici. Utrpel ťažké zlomeniny, znášal silné bolesti a v týchto prvých týždňoch a mesiacoch nemal ani žiadnu chuť žiť. K okolitému svetu bol veľmi nepríjemný a nikto nechápal prečo. Až cca. po jednom roku sa situácia o niečo zlepšila. Nielen jeho zdravotný stav, ale aj jeho nálada. Až potom hovoril so svojím najlepším priateľom o tom, prečo bol k ľudom taký nepríjemný. Vtedy povedal: „Bol som v nebi, mal som sa tam veľmi dobre a nemôžem Bohu odpustiť to, že ma poslal znovu naspäť. Problémom nebol môj stav, alebo moje bolesti, ale v nebi som sa cítil veľmi dobre, spolu so známymi zosnulými mužmi a ženami, bielymi a čiernymi.

Nemohol som odpustiť sám sebe a Bohu to, že som sa musel vrátiť naspäť na zem a žiť ďalej s bolesťami."

Toto rozprávanie sa priateľovi veľmi páčilo a bol presvedčený, že bol poslaný naspäť na zem z toho dôvodu, aby ostatným povedal o tom, že nebo existuje a vzbudil v ľuďoch nádej. Najskôr nechcel tento príbeh vyrozprávať, pretože sa bál toho, že ho budú považovať za blázna.

Potom mu ten druhý muž na to povedal, že by to mal povedať svojej žene. Keď to aj ona prijme pozitívne, tak potom by mal o tom povedať aj v kostole. Tak tomu aj bolo. Jeho ženu veľmi zaujalo, čo zažil v nebi. Muž pochopil posolstvo, že nebo skutočne existuje, a že je potrebné priniesť túto nádej aj iným ľuďom, ktorí mali podobný osud, a dodať im odvahu žiť ďalej svoj život a dúfať v nebo.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Rámájana

Ďalšie naše odporúčanie sa týka animovaného filmu. Film sa volá „Rámájana“ (Ramayana - legenda o princovi Rámovi). Tento film pojednáva o živote Rámu. V origináli je tento príbeh obsiahnutý na viac ako dvadsiatich tisícoch stranách, no samotný film tomuto príbehu neubral nič na jeho pôvodnej kráse. Ráma sa narodil ako dokonalý človek a to, ako žil a konal, je príkladom pre nás všetkých, ako by sme sa mali správne vyjadrovať a konať. Tento film je plný múdrosti a radosti, a obsahuje veľa duchovných aspektov, a slúži ako vzor pre všetkých tých, ktorí berú meditáciu naozaj vážne. Pre týchto ľudí je tento film ako stvorený.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎
TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Tajomstvo (The Secret)

Jeden z najdôležitejších filmov, ktorý by ste mali na svojej duchovnej ceste vidieť je film „Tajomstvo“ (The Secret). V tomto filme je ukázané, že každý už sám v sebe nosí možnosť, ako si vytvoriť svoju vlastnú realitu. Hovorí sa tam o tom, že v podstate každý človek si svojimi myšlienkami stojí sám v ceste k svojmu šťastiu, spokojnostiprosperite.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Milionár z chatrče

Ďalší film „Milionár z chatrče“ je z Indie a pojednáva o dvoch osirotených bratoch, ktorí utiekli zo sirotinca a všetkými možnými prostriedkami sa pokúšajú preraziť v živote. Jeden z týchto bratov sa v sirotinci zaľúbil do jedného dievčaťa a toto dievča začal hľadať, až kým ho nenašiel. Bohužiaľ sa však dozvedá, že býva u jedného drogového dílera. Na začiatku filmu je ukázaná scéna, ako sa jeho brat prihlásil do súťaže „Chcete byť milionárom“ a bol len krôčik od najvyššej výhry, až do chvíle, kedy ho zatkla polícia, pretože nikto neveril tomu, že naozaj pozná všetky odpovede a mysleli si, že je to podvodník. Film ukazuje, ako už predtým poznal odpovede na tieto otázky a mal s nimi spojené určité zážitky, a preto vedel na tieto otázky aj odpovedať. Polícia mu nakoniec uverí a pustí ho na slobodu a on nakoniec vyhráva ten sľúbený milión. Tento film je o živote, smrti a láske, a o skutočnosti, že hlavný protagonista veril svojim schopnostiam, veril sám v seba, a nikdy sa neodchýlil od svojej životnej cesty, hoci ho mali všetci za blázna.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Rozhovory s Bohom

Ďalší dobrý film, ktorý by sme vám radi odporučili sa volá „Rozhovory s Bohom“. Tento film vznikol na základe veľmi populárnej autobiografickej knihy Neala Donalda Walscha s rovnomenným názvom. Pojednáva o tom, ako sa k týmto rozhovorom dostal. Film sa začína haváriou, pri ktorej sa Neale vážne zraní, príde o svoju prácu a padne na úplné dno. Zo dňa na deň sa stáva bezdomovcom a musí sa znovu postaviť na nohy. Začína sa pýtať, prečo sa to všetko deje a postupne dostáva na svoje otázky aj odpovede. Film je natočený podľa skutočnej udalosti a je o hľadaní zmyslu života.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Na Hromnice o deň viac

Jedným trošku starším, ale vtipným filmom je film „Na Hromnice o deň viac“. Tu ide o muža, ktorý sa v dôsledku svojho vlastného arogantného správania tak povediac sám „zaklial“, a každý deň prežíva ten istý deň znova a znova. Zo začiatku sa snaží zažívať všetky možné negatívne veci a pociťuje pri tom iba prázdnotu, hoci vie, že každý deň (nakoľko sa každý deň odohráva presne tak isto) tým môže ovplyvniť chod vecí, pretože to dokáže predvídať. Nakoniec sa rozhodol správať úplne inak, a keďže bol zaľúbený do jednej ženy, tak sa rozhodol konať dobré skutky, aby ju potom mohol získať. Vždy sa ocitne na mieste, kde sa dejú zlé negatívne veci, aby tak pomohol ostatným ľuďom a zachránil ich životy, a tým, že tento jeden deň, ktorý sa stále opakuje, bol teraz vyplnený samými dobrými skutkami, mohla byť táto jeho kliatba prelomená, a tým pádom mohol získať srdce svojej milovanej.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Kým si po nás príde

Jeden vynikajúci film, ktorý vám odporúčame sa volá „Kým si po nás príde“. Tento film je o 2 mužoch, ktorí sú nevyliečiteľne chorí. Jeden z nich je veľmi múdryvnímavý, a ten druhý je veľmi bohatý a povrchný, a nenávidí ľudí okolo seba. Obaja ležia na rovnakom oddelení, a keď museli byť spolu v jednej izbe, tak sa pri vzájomnom rozhovore zblížia, čo oboch z nich pozitívne ovplyvní. Keďže obaja vedia, že čoskoro zomrú, tak majú pripravený zoznam vecí, ktoré by chceli ešte raz urobiť, aby tak mohli v pokoji odísť z tohto sveta. Je to film s hlbším významom, ktorý ukazuje, čo je v živote naozaj dôležité, a na čom záleží.

Celestínske proroctvo

Ďalší film, ktorý by sme vám radi odporučili si pozrieť sa volá „Celestínske proroctvo“ podľa rovnomennej knihy. Ide tu o spisy, prastaré rukopisy, ktoré sú nájdené v Peru a obsahujú tajné správy, ktoré sa pokúša rozlúštiť jeden americký výskumník. Samozrejme, že o tento nález prejavila veľmi veľký záujem aj tamojšia armáda a rôzne náboženské sily a snažia sa tento objav zatajiť, pretože by to spôsobilo renesanciu a ďalší duchovný rozvoj človeka. Tá najdôležitejšia časť však vo filme nebola ukázaná, a preto vám tu odporúčame, aby ste si prečítali aj samotnú knižku. Ide tam o to, ako môžu ľudia čerpať energiu od iných ľudí, kde cieľom je dostať ľudí do subtílneho rozpoloženia, a tým sa snažiť odčerpať im energiu. Vo filme je to len naznačené, ale ďalej sa to už podrobnejšie nerozvádza.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Nedotknuteľní

Jeden veľmi pekný film, ktorý nemusí presne zapadať medzi duchovné filmy je film „Nedotknuteľní“. V tomto filme je s veľkým srdcom znázornené, že človek by si mal užívať svoj život a mal by o ňom premýšľať a porozmýšľať o tom, ako sa môže tešiť z každej situácie. Príbeh rozpráva o paraplegikovi (vozičkárovi, ktorý má ochrnutú chrbticu), ktorý má dostatok peňazí na to, aby si vedel zabezpečiť domácu liečbu a o černochovi, ktorý si hľadá prácu a dostane u neho miesto ošetrovateľa, hoci túto prácu on sám nechcel. Napriek všetkému táto kombinácia zapasovala a z oboch sa stali dobrí priatelia. Takto sa u oboch zmenili ich pohľady na život a rozšírili si svoje obzory.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎
TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Malý Buddha

Jedným z najkrajších a najznámejších filmov je „Malý Buddha“. Je to filmová adaptácia Buddhu, v ktorej sa hľadá nasledovník Lámu, a kde sa pre tento účel vyberú 3 deti. V tomto filme je krásne znázornené nájdenie nového Lámu a film, ako taký je plný buddhistických múdrostí.

Buddha žil mnoho rokov pred Kristom. Bol prvým synom veľkého kráľa. Už jeho narodenie sprevádzalo mnoho posvätných znamení. Jeden svätý muž raz predpovedal, že tento chlapec zachráni svet a pomôže ľuďom nájsť ich pravé Ja. Jeho otec zakázal, aby jeho syn dostal náboženské vzdelanie. Skôr sa pokúsil vychovať z neho najlepšieho kráľa a bojovníka. Stal sa tiež najlepším vojakom a učencom vo svojom kráľovstve. Keď mal 30 rokov, ženu a deti, vyšiel zo svojho kráľovského paláca a stretol jedného starého muža, jedného chorého a jednu spálenú mŕtvolu. Až vtedy uvidel tú nezmyselnosť. Každý z nás raz zostarne, bude chorý a zomrie. Ľudský život s toľkým utrpením nemal pre neho žiadny zmysel. Potom odišiel, našiel si veľa rôznych učiteľov a učil sa sväté písma a spiritualitu. Všetko ním bolo odmietnuté.

Mnoho rokov potom meditoval v lesoch, kým nedosiahol osvietenie a nenašiel svoju strednú cestu.

Hovorí sa, že tesne pred jeho osvietením, pochopil tú strednú cestu takto: Učiteľ hudby viedol čln na rieke, keď on meditoval a počúval, čo učiteľ hovorí svojmu žiakovi: "Keď pritiahneš veľmi strunu, tak praskne. Keď ju veľmi povolíš, struna nebude hrať. Majstrovstvo spočíva v tom, všetky struny natiahnuť tak akurát, aby mali presný tón, aby všetky tóny boli v harmonickom súzvuku." On to pochopil tak, že stredná cesta nie je žiadny extrém, ale sama o sebe vedie k správnemu cieľu, alebo k osvieteniu. Odkedy praktizoval strednú cestu, prišiel k osvieteniu.

Film sa pohybuje v modernej dobe, v ktorej sa hľadal Lámov nástupca. Zistilo sa, že vo všetkých troch deťoch, ktoré boli nájdené, sa nachádzala Lámova duša. To znamená, že Láma integroval svoju dušu naraz do troch ľudí, pretože na tomto svete je príliš veľa úloh. Film paralelne zobrazuje staroveké Buddhove príbehy, rovnako ako aj nové príbehy, o utečencoch z Tibetu alebo o hľadaní duše zosnulého Lámu a ďalšie obrazy z buddhizmu.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

Doktor Strange

Ďalší film sa volá „Doktor Strange“ a bol pred nedávnom aj v kinách. Je to skôr taký fantastický film a je prepletený vtipnými dialógmi a pravdami. Príbeh je o veľmi úspešnom chirurgovi, ktorý je ale aj veľmi tvrdohlavý, až arogantný. Ako taký bol jedným z výnimočných expertov v oblasti chirurgie, a to až do dňa, kedy prežil autonehodu s ťažkými následkami.

Táto nehoda spôsobila to, že jeho ruky a prsty boli poškodené do takej miery, že po zotavení už nemohol ďalej pracovať ako chirurg. Toto bol pre neho jeden veľký šok, a preto sa u svojich kolegov a špecialistov snažil podstupovať ďalšie operácie, aby mu tak znovu napravili jeho ruky. So skutočnosťou, že už viac nemôže pracovať ako chirurg sa nevedel zmieriť a nechcel to len tak jednoducho akceptovať. Počas jeho návštev u fyzioterapeuta sa u neho prejavovala jeho arogancia a jeho ego, fyzioterapeut mu na to odpovedal, že nič nie je nemožné, a že by sa mal prinajmenšom pokúsiť o ďalší tréning svojich rúk.

Strange ho počúval a spýtal sa ho na pacienta, ktorý údajne po tom, čo si všetci mysleli, že už viac nemôže chodiť, začal opätovne chodiť. Fyzioterapeut mu povedal, že mu pošle spis tohto pacienta. Potom, čo si Strange prečítal tento spis a nemohol uveriť tomu, ako tento muž vôbec dokázal znovu chodiť, pretože z medicínskeho hľadiska to vyzeralo byť nemožné, začal tohto muža hľadať. Strange ho našiel počas toho, ako hral basketbal a Strange sa ho spýtal, ako to dokázal. Tento muž mu povedal, že išiel do Nepálu za vysokopostaveným guru, a ten ho uzdravil.

Strange sa okamžite vybral do Nepálu a stretol tam istú majsterku, pri ktorej sa tiež naučil, že toho existuje oveľa viac, ako si Strange doposiaľ myslel. Tu sa osud Strangea mení.

TU si môžete kúpiť tento film! ✔︎

Cesta pokojného bojovníka

Prvý film je od Dana Millmana - „Cesta pokojného bojovníka“. Knižná predloha k tomuto filmu bola veľmi úspešná a ide v ňom o životný príbeh samotného Dana Millmana, ktorý ako študent a úspešný gymnasta stretol neobyčajného muža, ktorý mu kompletne zmenil jeho život. Tento muž bol zasvätencom a veľmi vyspelou dušou, ktorá Dana postupne a pomaly viedla po ceste k sebe samému a to v zmysle pochopenia a prežitia svojho vyššieho Ja a toho, čo je v živote dôležité. Viedol Dana po ceste, na ktorej sa mohol všetky tieto veci naučiť s tým, že mu ukázal, ktoré duchovné cvičenia vedú k múdrosti. Kniha, rovnako ako aj film je prepletený množstvom vtipných príhod a veľmi dobrými rozhovormi, v ktorých sú odovzdávané ďalej zrejmé hlboké pravdy.

Tento film sa samotnej knihe veľmi približuje. Je to o tom, ako Dan stretol tohto muža a ukazuje, akú mal k nemu zo začiatku antipatiu. Potom, čo mal Dan vážnu nehodu, mu tento muž pomohol znovu vyzdravieť a ukázal mu, ako toho môže dosiahnuť oveľa viac, ako si sám vedel vôbec predstaviť.

TU si môžete pozrieť tento film online! ✔︎

V prípade, že aj vy poznáte nejaký pekný duchovný film, tak nám prosím dajte o ňom vedieť, aby sme si oň mohli rozšíriť tento náš zoznam. Odporúčame vám spríjemniť si sledovanie filmov aj týmito čokoládovými muffinami. Zaručene vám zdvihnú náladu.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona

Tento úžasný film je nielen film, ale hlavne dokument o nás samotných. Hlavným hrdinom tohto filmu je Max a Obrí čmeliak. Ten nás sprevádza celým dejom a vysvetľuje, ako a prečo sa dejú určité situácie. Sprevádza nás minulými životmi, ale aj klinickou smrťou, či samovraždou. Každý z nás je nesmrteľný, smrť vlastne neexistuje a my neumierame, ale len meníme telo. Každý z nás má nejakú úlohu alebo nejaké poslanie. Učíme sa stať lepšími, ale aj hľadáme svoju podstatu a hranice možného.

Každý z nás má za sebou niekoľko reinkarnácií a každý sa má niečo naučiť a stále sa všetko opakuje, pokiaľ to nepochopíme a nenaučíme. Sú staré a mladé duše. Je zbytočné sa hnať za materiálnou podstatou, našou úlohou je naučiť sa milovať, dávať a prijímať, ale aj množstvo ďalších vecí. Učíme sa prostredníctvom vzťahov, kde v jednom živote sme chudáci a v ďalšom boháči. Raz sme králi a raz otroci. Kým nepochopíme, že som tu pre vyšší cieľ.

Naučiť sa byť človekom. Naše telo má neskutočné možnosti a to len vďaka našej duši. Môžeme sa vyliečiť z každej choroby, aj z rakoviny. Môžeme mať všetko, čo chceme, ale musíme pre to niečo urobiť. Študovať a hľadať pravdu a odpovede. Žijeme v multidimenzionálnom vesmíre. Každá úroveň je dosiahnutá naším rastom. Každý vie, že sem nepatrí a chce sa vrátiť domov. Vrátiť sa do božskej jednoty.

Pre mňa to je konečne prvý a určite nie posledný film s tematikou duchovnej, ale aj kvantovej fyziky. Aj keď film trvá viac ako dve a pol hodiny neodtrhnete oči od plátna. Od samého začiatku ste vtiahnutí do deja a uvedomenia si toho, že je to o nás všetkých. O nás, pretože my sme jedno. My všetci sme súčasťou celku a vesmíru a boha. V každom z nás je kúsok boha. Meditujte, milujte seba i druhých a všetko, čo je okolo nás. Máme nádherný svet a len my ho môžeme tvoriť, zvelebiť alebo zničiť. Choďte a pozrite si tento film. Verím vo vás. Prajem vám krásny zážitok, či už v kine alebo u vás doma. Ďakujem tvorcom tohto filmu a som hrdý na to, že bol natočený u nás. Všetko je v pohybe.

PS: Nikto z nás nie je odtrhnutý od celku, my sme jedno.

Ďakujeme Honzíkovi za recenziu!

Film Tajomstvo a zmysel života si môžete pozrieť od 23.11.2023 v kinách po celej Českej republike a Slovensku. ✔︎