Ako sa naučiť rozpoznávať dobré od zlého

  • Meditácia na rozpoznanie Header

Meditácia na rozpoznanie

Motto: Ako sa naučiť rozpoznávať dobré od zlého

Určite ste sa aspoň raz v živote stretli s túžbou vedieť, ako udalosti okolo seba rozlúsknuť tým správnym spôsobom. „Bože“, znie zas a znova v každom z nás. „Čo mám urobiť, aby to bolo správne? Správne pre celok, správne pre mňa?!“

Úvaha:

Koľko času a energie premárniš iba preto, lebo si nedožičíš čas alebo sa neobťažuješ upokojiť sa a počkať na Mňa! To je tajomstvo úspešného riešenia každej situácie. Čo keby si si to odskúšal v praxi, aby si zistil, ako to funguje? Kým si niečo sám nevyskúšaš a nepreveríš, bude to iba teória. Tento život je veľmi reálny a veľmi praktický. Je to život činu. Nie je na ňom nič teoretické, no je na tebe, aby si pre to niečo urobil, aby si zistil, či to je naozaj tak. Denné svetlo je tu, ale kým neroztiahneš záclony, budeš potme. Voda je vo vodovode, ale ak neotočíš kohútikom, nebude tiecť. Jedlo môže ležať pred tebou na tanieri, ale kým si ho nedáš do úst a nezješ, nič z neho nebudeš mať. Tak sa do toho ihneď daj.
Eileen Caddy

Z praktického hľadiska je tu otázka, ako vskutku rozlíšiť ČO JE DOBRÉ a ČO JE ZLÉ, ako na to? Veľmi často sa v reálnom živote potrebujeme vedieť rýchlo a vhodne rozhodnúť, aby sa situácia vyvíjala správnym spôsobom. Nie je nik dôveryhodný pri nás, aby prikývol a povedal: „Robíš to dobre, choď ďalej týmto spôsobom!“ A ak sa rozhodnem správne, dokážeme pomôcť sebe i okoliu, ba i všetkému dianiu.
Vtedy tiež potrebujeme mať informáciu o tom, že tá iná možnosť je zcestná a zlá. Je dobré byť si vedomý horeuvedeného citátu a prijať existenciu Boha, a jeho starostlivosť o nás. Je naozaj systém, ktorý sa oplatí poznať a používať v praxi, pre získanie vlastnej úspešnej cesty životom. Naučiť sa vedome rozlišovať dobré a zlé. Nie je to tak, že sme vydaní napospas osudu a treba hrať hru POKUS – OMYL – POKUS – VÝHRA. Je to o vedení, že naozaj toto je dobré a správne – a toto je zlé a nesprávne. A to, že sme sa rozhodli správne je vidieť a výsledok je neodškriepiteľný a VŽDY oveľa lepší, než sme očakávali.

Nuž je tu veľké pole pôsobnosti, nie niekde mimo nás, ale priamo tu v sebe. Hľadania a nachádzania cesty k svojej podstate.
Najjednoduchší a najúčinnejší spôsob naučiť sa rozlišovať je práve v meditácii. V hlbokom ponorení sa do svojho vnútra, do ticha a tmy. Len vnímať seba a ten pocit z meditácie. Je to o hlbokom pokoji a vyrovnanosti, a z toho prameniacej čistej radosti. Uvedomenie si tohoto pocitu je zásadné. Ten hlboký mier, ktorý sa rozprestrie a rozšíri v nás, dáva pocit blaha, ktoré sa nedá nahradiť ničím.

Meditácia na rozpoznanie

Foto © Daghan-Malenky GmbH I Espenauer Str. 10, 34246 Vellmar I Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky Skúsenosti

To ponorenie sa do svojho vnútra, je jednoduchá technika. Ako všetko, čo je technicky možné, dá sa naučiť. Ak niekto hovorí: „Nie, to sa nedá!“, neberme mu jeho poznanie a prístup k celému. Je to jeho poznanie a prístup. Ak sa Bytosť rozhodne, že TO zvládne, naisto to zvládne.
Ak teda precítime to blaho, už vieme od čoho sa máme „odraziť“. Tento vnútorný pocit dobra je ukazovateľ = hodnota, s ktorou sa naučíme pracovať. Je nezameniteľná a je NAŠA! Nedá sa vymeniť za chvíľkové nadšenie z nejakého zážitku, či očarenia z veci. To sa veľmi rýchlo vytratí a nahrádza ho pocit prázdnoty = nenaplnenosti. Zvyčajne prichádza doslova túžba po náhrade strateného niečím iným. Viac-menej „vzácnym“, a opäť chvíľkovým potešením. Jasne vidíme, že to nemá nič spoločné s trvalým pocitom blaha, ktoré sme našli ako techniku v meditácii. Na upevnenie tejto schopnosti je dôležité robiť ju pri každej meditácii a prirodzene ju začať používať v živote. Je to vskutku dobrý nástroj pre rýchle a správne rozhodovanie sa. Ak ho však nepoužívame, alebo len sporadicky, nerozvíja sa a NEUKAZUJE nám to, čo potrebujeme vedieť.

Protipól dobrého – ZLO – sa dá našťastie odhaliť ešte jednoduchšie ako zistiť, či je to čo robím, správne. Proste na zlo ste citliví okamžite. Ak sa udeje niečo zlé, rozhostí sa pocit vyčerpanosti, bolesť hlavy a zmes nepríjemných pocitov v celom tele.

Signál natoľko zreteľný, že nie je možné si ho nevšimnúť. Vtedy platí jediné: zásadne prerušiť danú činnosť a ísť od všetkého aktuálneho diania PREČ. Nie vždy sa to dá urobiť. Chce to rozhodnosť a odvahu konať.

VYUŽITIE PRE PRAKTICKÝ ŽIVOT:
Technika sa dá používať pri rozličných situáciách. Samozrejme začíname používať najprv v jednoduchších a menej akútnych udalostiach. Vždy je lepšie začínať s nácvikom pri tzv. maličkostiach a dá sa reálne overiť, či som porozumel tomu svojmu tichému hlasu, čo mi šepkal a súčasne som vnímal ten pocit blaha. Na základe toho som si zvolil svoje ÁNO. A to, čo nasledovalo sa ukázalo byť SPRÁVNE.
Ak boli vnútorné pocity nepríjemné a jednalo sa o zlo, zvolil som podľa vnútorného presvedčenia NIE. Nasleduje prirodzene STOP pre ďalšie pokračovanie v konaní. Výsledok tiež ukáže, že som sa rozhodol SPRÁVNE.
Až neskôr, keď sa táto technika osvedčí a zvnútra ju prijimem, postupne prechádzam k náročnejším a ťažším rozhodnutiam. Prax robí majstra!

Takže, jednoducho povedané – ak vnímam:
- tú pokojnú pohodu a uvoľnenie – získavam ÁNO
- ak cítim tlak a zadretosť vo svojom vnútri – získavam NIE.

Meditácia na rozpoznanie

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorým sa poddávame bez toho, aby sme si to všimli. Tieto vzorce správania a stereotypy vieme zmeniť a ovplyvniť tak, aby ste vedome ovplyvňovali svoj život viac pozitívne ako negatívne. Môžete dosiahnuť všetko, pokiaľ do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce. A my vám s tým pomôžeme!

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu.

Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

„Mágia je umenie vyvolať v súlade s vôľou zmeny vo vedomí a v hmotnom svete.“ - Marion Daghan-Malenky

Biela mágia Logo

Mgr. Monika Slivová
Mobil SK: +421 (0)902 734 483
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Mobil SK: +421 (0)944 572 078
bielamagia@me.com

Daghan-Malenky GmbH
Marion Daghan-Malenky
342 46 Vellmar
Deutschland© 2011 2020 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan-Malenky GmbH I Magierin Damona I Kontakt