Duchovná a motivačná literatúra

Odporúčané audioknižky

Duchovná a motivačná literatúra

Na tejto stránke by sme vám radi odporučili knižky, ktoré sú dostupné aj vo forme audioknižiek na počúvanie. Audioknižky si môžete kúpiť na CD alebo vo forme MP3 na stiahnutie. Ich výhodou je to, že ich môžete počúvať kedykoľvek a kdekoľvek, a tým šetria čas. Napríklad v autobuse, pri šoférovaní, varení, upratovaní a podobne. Počúvanie je tiež rýchlejšie ako čítanie. Sú vhodné najmä pre tých ľudí, ktorí sú veľmi zaneprázdnení alebo veľa cestujú.

Myseľ, ktorá sa otvára novým myšlienkam, sa už nikdy nevráti do pôvodnej veľkosti.
Albert Einstein

Robin Shilp Sharma

Mních, ktorý predal svoje Ferrari (Výnimočný príbeh o naplnení osudu a snov) - táto motivačná audioknižka nás naučí ako dosiahnuť svoje ciele a byť šťastný a úspešný. Je to príbeh o úspešnom a bohatom americkom právnikovi Juliánovi Mantlovi, ktorý práve prechádza krízou materiálneho sveta a ocitne sa na pokraji smrti. To ho donúti zamyslieť sa nad svojím životom a začne hľadať odpovede na hlboké otázky o ľudskom bytí. Predá svoje Ferrari, celé svoje materiálne bohatstvo a vydá sa na cestu za sebapoznaním do oblasti z pod hôr Himalájí, kde prechádza veľkou vnútornou premenou.

Audioknižku nahovoril Jiří Dvořák. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Každému, kto chce zlepšiť svoju pracovnú a finančnú situáciu. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Mních, ktorý predal svoje Ferrari“ (CD) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Možno, že láska spočíva v tom, že Ťa jemne dovediem späť k Tebe samému. Nie k tomu, akého Ťa chcem mať, ale k tomu, kým skutočne si.
Antoine de Saint-Exupéry

Mudrc, surfař a byznysmenka - tento použitý citát od Antoine de Saint-Exupéry, napovedá hneď úvodom o sile a hĺbke, tohoto diela od autora svetoznámeho bestselleru Mních, ktorý predal svoje Ferrari.

Autor zobrazuje príbeh pomocou hlavnej postavy Jacka Valentina, ktorý sa cíti hlboko nenaplnený a životné udalosti, ktoré sa mu prihodia, ho navedú na cestu za poznaním samého seba.

Príbeh Jacka sa začína jeho autonehodou, po ktorej v nemocnici spoznáva veľmi zaujímavého pána, ktorý Jackovi vyrozpráva svoj životný príbeh. Príbeh, v ktorom Jackovi odhaľuje význam života a zoznamuje ho s tromi najdôležitejšími otázkami, ktoré sú tajomstvom úspešného a šťastného života. Tento, pre Jacka veľmi zvláštny a zaujímavý pán, nasledujúceho rána umiera a zanecháva Jackovi odkaz, ktorý mu odhalí, že išlo o jeho otca, ktorého nikdy osobne nepoznal.

Jackou otec zanecháva v odkaze pre Jacka tri letenky za učiteľom v Ríme, na Hawaii a New Yourku. Jack odhadzuje svoj strach a s dôverou sa vydáva na 3-mesačnú cestu premeny, ktorá mu odhalí odpovede na tie najdôležitejšie otázky života.

Odpovede na otázky, ktoré si kladie veľmi veľa ľudí, keď sa ocitnú na križovatke života a nevedia, ako kráčať ďalej.

Osobný pohľad: Túto knihu som si zaradila medzi moje obľúbené knihy, nakoľko svojou ľahkosťou dokonale opisuje situácie, v ktorých sa ocitne vo svojom živote každý jeden z nás. Určite si audioknihu vypočujem ešte mnoho ráz vo svojom živote, pretože myšlienky a rady opísané v tomto diele, sú pre mňa návodom pre vyrovnanejší a spokojnejší život.

Mne osobne, pomohla najviac časť, kde opisuje byznysmenka Tess, že neexistuje špatný človek, len človek, ktorého správanie je špatné. Táto časť mi pomohla lepšie chápať ľudí vo svojom okolí a hlavne chápať, čo znamená jednať s láskou, ale nenechať so sebou zle zaobchádzať.

Hlavné témy knihy: Osobný rozvoj, sebapoznanie, sebaláska, sebareflexia, nádej, pochopenie, motivácia.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Mudrc, surfař a byznysmenka“ (MP3) od Robina Sharmu na Martinus.sk! ✔︎

Ďakujeme veľmi pekne Erike za recenziu a osobnú skúsenosť!

Simon Loyd

Indigový svet - dnešný život prináša so sebou mnoho otázok, ktoré pred nami stoja a my niekedy ani nevieme vlastne kde začať a kde skončiť. Pýtame sa seba a svojej duše. Ale počuje nás naša duša? Pýtame sa správne? Počúvame potom odpovede na svoje otázky? Alebo sa len tvárime, že počúvame (!). A tu je niekde začiatok bludného kruhu, v ktorom sa ocitneme a hľadáme ako z neho von.

Spisovateľ Simon Loyd sa venuje mnohým veľmi dôležitým aspektom ľudského bytia. Väčšinou ľudia netušia, aké skryté schopnosti v sebe majú a kráčajú svojim životom ako nevidiaci a nepočujúci. Nevedia, čo by mali urobiť, aby sa dostali z rôznych slepých uličiek von a ako začať žiť efektívne svoj život. Málokto napr. vie, že každý má tú schopnosť efektívne zasiahnuť do hry vo svojom živote. Zasiahnuť a prestať byť „mŕtvym chrobákom". Naopak, môže sa stať aktérom – hlavným hrdinom svojej vlastnej drámy, ktorá nemusí byť tragédiou, ale pravým opakom – príjemnou prechádzkou i zábavnou hrou.

V knihe je veľmi veľa povedané, čo a ako treba robiť – postupovať pri konkrétnych situáciách v reálnom živote. Nie nadarmo sa hovorí: „Šedá je každá teória – zelená je ratolesť praxe". Veľakrát tzv. stojíme pred „hotovou vecou" a riešime niečo, čo ani riešiť netreba, lebo to život vyrieši sám. Takto zaslepení iným obrazom nevidíme to, čo by sme mali vidieť. To, čo je nad slnko jasné. Vlastne sa stačí len nepatrne pohnúť, na chvíľu zamerať svoju pozornosť na niečo iné a... potom sa na problém znovu pozrieť iným pohľadom. A potom zrazu vidíme úplne jednoduché riešenia. Jednoducho sa „puzzle" života poskladalo a konečne rozumieme vzniknutému obrazu skladačky života. JE TO TAM! Tomu sa hovorí škola života. A tá je veru veľmi dôležitá. Bez nej sa nedá učiť životným lekciám.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Indigový svet.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Indigový svet“ (MP3) od Simona Loyda na Martinus.sk! ✔︎

Bronnie Ware

Bronnie Ware je austrálskou umelkyňou, ktorá svoj život naozaj vzala do svojich rúk. Dlho sa nevedela začleniť do bežnej spoločnosti západného štýlu. Pracovala v bankovníctve a bola zručnou pracovníčkou, ale nebolo to „ONO“. Až nakoniec predsa len postupne začala nachádzať svoj zmysel života.

Čo pred smrťou najviac ľutujeme - jej vlastná postupná premena z bankovej pracovníčky, cez slobodu milujúcu tuláčku, pesničkárku, neskôr blogerku, popritom opatrovateľku paliatívnych pacientov, až po samostatný vlastný projekt – výuku pesničkovej tvorby v ženskej väznici – ju priviedlo k napísaniu tejto nezvyčajnej prvotiny.

Nič z toho, čo bolo spomenuté, nebolo pre ňu ľahké a jednoduché. NIČ! Všetko ju stálo veľa úsilia, odvahy a túžby realizovať volanie svojej DUŠE. Naplniť zmysluplne svoj život. Počúvala a konala v súlade so svojim vnútrom, a to jej umožnilo zažiť svoj vlastný prerod z vazala konzumnej spoločnosti, na vedomú bytosť.

Vždy, keď dala možnosť, aby sa jej život jednoducho dial, všetko išlo dobre a vychádzali jej neuveriteľné zámery, ktoré si ešte ani poriadne nestihla uvedomiť. Proste zázraky v priamom prenose. Ak však začala viac používať svoj rozum – racio – všetko čaro zmizlo a nastal boj o prežitie. Pokým, pokým sa opäť neupokojila a dala šancu hlasu svojej DUŠE.
Tak vždy prišiel veľmi dobrý klient, o ktorého sa bolo potrebné postarať. Spolu s ním vždy prišlo delikátne ubytovanie i možnosť ísť svojou vlastnou cestou v zmysle tvorby pesničiek a aj prvých koncertov.
Postupne sa jej vynárali jednotlivé veci, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme.

Knihu pôsobivo načítala Jana Štvrtecká.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Čo pred smrťou najviac ľutujeme“ (MP3) od Bronnie Ware na Martinus.sk! ✔︎

David Michie

David Michie je austrálskym spisovateľom. Narodil sa v roku 1962 v Zimbabwskom Harare. Študoval v Južnej Afrike, neskôr žil v Londýne. Teraz býva v Austrálii. Centrom jeho záujmu je budhizmus a meditácia. O prínose meditácie a bdelej pozornosti prednáša aj na medzinárodných konferenciách. Je autorom viacerých kníh zameraných na túto tému. A jednou z nich je aj práve Dalajlámova mačka a sila meditácie.

Kniha je očarujúco načítaná Ivanou Jirešovou. Naozaj pôžitok počúvať.

Dalajlámova mačka a sila meditácie - milým nevtieravým spôsobom cez životné skúsenosti Jeho výsosti kočky 14.dalajlámu, vedie poslucháča k zvládnutiu procesu meditácie. Ľudia zvyčajne ani nevedia, čo taká meditácia je a ako sa jej venovať. Cez príbeh Dalajlámovej osobnej kuchárky a jej dcéry rozpráva o úskaliach umenia meditácie.

Dalajlámova mačka, zvaná Jiska – „Jej svätosť mačka“ alebo aj „Malá snežná levica“, má veľa osobných zážitkov a cez svoj jednoduchší pohľad zvieratka približuje, o čo v meditácii vlastne ide.

Miestami veľmi vtipné rozprávanie je odľahčením pre objasnenie mystických zážitkov, spestrujúcich príbeh. Cez mačacie rozprávanie sa jednoduchšie objasňujú úskalia, hlavne pre neskúseného začiatočníka v oblasti meditácie. O tom, čo sa pri prvých pokusoch o meditáciu odohráva i to ako sa vyrovnať s prvotným neúspechom pri meditácii vyrovnať. Je dôležité spoznať aké pocity môžu nováčika pri prvých meditáciách stretnúť, a ako sa s nimi čo najlepšie vyrovnať. Súčasne je v príbehu predložených aj veľa tipov na to, ako si vniesť do života pohodu a vnútornú harmóniu.

Miestami smutná zápletka vyústi ku šťastnému koncu. Pravda a spravodlivosť víťazia nad zášťou a klamstvom.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Dalajlámova mačka a sila meditácie“ (MP3) od Davida Michieho na Martinus.sk! ✔︎

Bruce H. Lipton

Biológia viery - je veľmi šikovnou audioknižkou, pri ktorej sa určite nudiť nebudete a ktorú načítal Martin Sláma pre nakladateľstvo ANAG.

Pri počúvaní sa postupne dozviete, ako bol autor najprv celkom obyčajným lekárom-biológom, ktorý žil svoj priemerný život so všetkými jeho prejavmi v dôsledku obvyklého myslenia a konania.

Neskôr si s ním osud – Boh – zahral zvláštnu hru. V dôsledku toho on sám na sebe zistil, ako sa zmenou spôsobu myslenia dá formovať iný život, ktorý je úplne odlišný od toho, čo človek žije, ak to nerobí. Pretože Bruce Lipton je INÝ a má svojho „pionierskeho ducha“, začal sa na svet okolo seba, i na svet vedy, dívať inými očami.

Optimizmus a viera v dobro, spolu s energiou Lásky, sú základom novej paradigmy ľudstva. O tom, ako získaval autor postupne svoje poučenie pri svojej práci od samotných buniek sa dozviete viac pri samotnom počúvaní.

Túto audio knihu odporúčame každému človeku, ktorý sa zaujíma o svet okolo seba a chce ho poznať inak ako sa uvádza vo všeobecnosti.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Biológia viery.

TU si môžete kúpiť audioverziu knihy “Biológia viery“ (MP3) od Bruca H. Liptona na Martinus.sk! ✔︎

Anastasia Novych

Nedávno sa k nám dostali knižky od Anastasie Novych, ktoré by sme vám tiež radi odporučili. Knižky vyšli pôvodne v ruštine a postupne sa preložili aj do ďalších jazykov. Odporúčame ich každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji. Sú vhodné pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Nájdete v nich aj veľa duchovných techník a meditácií, ktoré sú zrozumiteľne vysvetlené.

Sensei zo Šambaly I. - IV. - formou rozprávania sa v nich zoznámime so šestnásťročnou dievčinou, ktorá hľadá odpovede na svoje otázky a východisko zo svojich problémov. Zoznámi sa s duchovným učiteľom Senseiom, ku ktorému začne chodiť na tréningy. Toto stretnutie zmení od základov jej život. Zaoberá sa v nich hlbokými duchovnými otázkami: „Kto som?“, Čo je zmyslom môjho života?“ V druhej časti je opísaný pobyt skupinky so Senseiom pri mori. Hovorí sa v nej o Bódhisattvovi a svätcovi Agapitovi Pečerskom. V tretej časti sa k prázdninujúcej skupinke pridá bohatý Ahriman, ktorý je stelesnením našich prianí, túžob a materiálnych hodnôt. Štvrtá časť je viac historická a odhaľuje to, čo človek vo svojom vnútri cítil. Že dejiny sú podávané tak, ako sa to niekomu hodí a aká je skutočná pravda. Knižky sú založené na skutočnom príbehu a zachytávajú udalosti odohrávajúce sa v roku 1991.

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 1“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 2“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 3“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť knižku “Sensei zo Šambaly. Kniha 4“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Ezoosmóza - nájdete v nej dôležité informácie týkajúce sa exorcizmu. Geliarovia ako bojovníci svetla v boji proti Kandukom, Lembojom, Klochtunom a Iznilom, ktorý sa kvôli malej duchovnosti ľudstva spojili s Abraxasom (Satanom, Luciferom) a jeho bandou. Vysvetľuje sa tam systém pôsobenia negatívnych síl a protiboja.

TU si môžete kúpiť knižku “Ezoosmóza“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Vtáci a kameň - v tejto knihe je niekoľko pútavých príbehov, ktoré nám objasňujú, ako funguje karma. To, čo dávame, skôr alebo neskôr dostaneme aj naspäť, ale nemusí to byť priamo v tomto živote.

TU si môžete kúpiť knižku “Vtáci a kameň“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Križovatka - dozviete sa v nej pravdu o slovanských národoch a o vysokej politike. Ľudstvo sa opäť nachádza na určitej križovatke a náš ďalší osud bude závisieť od voľby každého z nás.

TU si môžete kúpiť knižku “Križovatka“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

AllatRa - je vhodná pre pokročilých klientov a ľudí, ktorí sa už dlhší čas venujú práci na sebe samom. Prináša nám prapôvodné znalosti bez prikrášlenia a prekrútenia právd. Objasňuje dianie okolo nás.

TU si môžete kúpiť knižku “AllatRa“ (klasická knižka) od Anastasie Novych na AllatRa.sk! ✔︎

Sensei zo Šambaly. Kniha 1

Sensei zo Šambaly. Kniha 2

Sensei zo Šambaly. Kniha 3

Sensei zo Šambaly. Kniha 4

Ezoosmóza

Ezoosmóza (audio na stiahnutie)

Ezoosmóza (YouTube)

Vtáci a kameň

Vtáci a kameň (audio na stiahnutie)

Vtáci a kameň (YouTube)

Križovatka

Križovatka (audio na stiahnutie)

Križovatka (YouTube)

AllatRa

AllatRa (audio na stiahnutie)

AllatRa (YouTube)

Život je nepredstaviteľný a môže sa v ňom prihodiť čokoľvek, dokonca neuveriteľné veci, ktoré si ani nedokážeme predstaviť.
Anastasia Novych

Neale Donald Walsch

Knižky od Neala Donalda Walscha zatiaľ nevyšli vo forme audioknižiek a sú dostupné iba vo forme klasických knižiek. Hľadači na internete sa ale dopracujú aj k nahovoreným verziám jeho knižiek. Radi by sme vám uľahčili toto hľadanie, a preto vám dávame do pozornosti audioknižku Rozhovory s Bohom II., ktorá je voľne dostupná na YouTube v českom jazyku.

Rozhovory s Bohom - tieto knižky sa zaoberajú všetkými oblasťami ľudskej pozemskej existencie - od riešenia osobných otázok a problémov (vzťahy, práca, zdravie, úspech, duchovný rozvoj) cez problémy celospoločenské (sociálne, ekonomické) až po otázky zaoberajúce sa podstatou duše, priestoru a času a možnou transformáciou spoločnosti a vedomia ľudstva.

Knižky nemajú priamo nič spoločné s kresťanstvom alebo iným náboženstvom a je potrebné ich čítať alebo počúvať s otvorenou mysľou. Tvoria základ knižnice každého človeka, ktorý je na duchovnej ceste.

Rozhovory s Bohom II.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Rozhovory s Bohom I.

TU si môžete kúpiť trilógiu knižiek “Rozhovory s Bohom“ (klasické knižky) od Neala Donalda Walscha na Martinus.sk! ✔︎

Eckhart Tolle

Prvým autorom, ktorého vám tu odporúčame je Eckhart Tolle. Všetci chceme žiť šťastný život, no napriek tomu nám šťastie častokrát uniká. Eckhart Tolle nás učí ako nájsť svoje vnútorné šťastie a byť šťastný Tu a Teraz. Nemôžeme byť šťastný ani v minulosti, ani v budúcnosti, iba v prítomnom okamihu. Položte si otázku: “Čo chýba tomuto okamihu?“ Nič! Ak ho neposudzujete okuliarmi svojich túžob.

Sila prítomného okamihu - je to veľmi hlboká duchovná audioknižka a zaoberá sa zložitými otázkami bytia.

Audioknižku nahovoril Matej Landl a Milena Minichová. Túto audioknižku odporúčame mierne pokročilým klientom a každému, kto sa už do istej miery zaoberá spiritualitou a meditáciou.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Sila prítomného okamihu.

Reč ticha - obsahuje výber najdôležitejších myšlienok Eckharta Tolleho.

V tejto audioknižke je v desiatich kapitolách jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetlená podstata učenia Eckharta Tolleho. Zdôrazňuje tu dôležitosť vnútorného ticha ako prostriedku, pomocou ktorého možno dosiahnuť hlboký pokoj, spokojnosť a vyrovnanosť.

Audioknižku nahovoril Matej Landl. Túto audioknižku odporúčame každému, kto je na ceste hľadania seba samého a veľmi dobre dopĺňa knižku Sila prítomného okamihu.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Reč ticha.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Sila prítomného okamihu“ (6xCD) od Eckharta Tolleho na Martinus.sk! ✔︎

A TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Reč ticha“ (CD) od Eckharta Tolleho na Martinus.sk! ✔︎

Ste tu, aby ste božskej podstate univerza umožnili prejaviť sa. Takí ste dôležití!
Eckhart Tolle

Don Miguel Ruiz

Štyri dohody - Praktický sprievodca na ceste k osobnej slobode. Táto audiokniha je o tom, ako byť spokojnejší a aj šťastnejší. Je to krátka audiokniha, ale obsahuje v sebe veľké pravdy a múdrosti. Štyri dohody sú jednoduché, nestačí o nich ale iba vedieť, dôležité je ich aj dodržiavať.

Prvá dohoda: Nezneužívajte slovo.
Druhá dohoda: Neberte si nič osobne.
Tretia dohoda: Nevytvárajte si žiadne domnienky.
Štvrtá dohoda: Vždy robte všetko tak, ako najlepšie dokážete.

Audioknižku nahovoril Martin Nikodým. Túto audioknižku odporúčame každému, kto je rozhodnutý zmeniť svoje myslenie a nevie, kde začať. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých. Každý si z nej zoberie to, čo potrebuje.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Štyri dohody.

Majstrovstvo lásky (Praktický sprievodca umením vzťahov) - je to jedna z najlepších audioknižiek zameraná na vzťahy. Učí nás oslobodiť sa zo závislostí na vzťahoch, zbaviť sa domnienok založených na strachu, prijať v prvom rade samých seba a milovať bezpodmienečnou a bezvýhradnou láskou.

Audioknižku nahovorila Mirka Partlová. Túto audioknižku odporúčame každému, kto chce pochopiť a zlepšiť svoje vzťahy. Je vhodná pre začiatočníkov, aj pokročilých.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Majstrovstvo lásky.

Hlas poznania - ďalšia výborná audioknižka od Dona Miguela Ruiza. Spoluautorkou je aj Janet Mills. Obsahuje v sebe návod na to, ako spoznať samých seba, svoje myslenie a hlas, ktorému veríme, že je náš, aj keď nás už veľakrát sklamal. Učí nás počúvať svoje srdce a mení spôsob nášho myslenia.

Audioknižku nahovorila Renata Volfová. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Hlas poznania.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Štyri dohody“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

TU si môžete kúpiť audioknižku “Majstrovstvo lásky" (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

A TU si môžete kúpiť audioknižku “Hlas poznania“ (CD) od Dona Miguela Ruiza na Martinus.sk! ✔︎

Šťastie môže vychádzať iba z vášho vnútra a je výsledkom vašej lásky. Keď si uvedomíte, že vás šťastným nemôže urobiť nikto iný a šťastie je výsledkom vašej lásky, dosiahnete najväčšie z majstrovstiev Toltékov: Majstrovstva lásky
Don Miguel Ruiz

Pavel „Hirax“ Baričák

Šlabikár šťastia 1 (Návrat k SEBE) - 16 hodín hlasového pozitívna. Obsahuje 87 kapitol knihy Šlabikár šťastia: Návrat k sebe. Táto knižka je napísaná jednoduchým, humorným štýlom a od základov vysvetľuje základné princípy bytia. Je skutočným šlabikárom šťastia a odrazovým mostíkom pre tých, ktorí sa rozhodli, že chcú niečo zmeniť. V jednotlivých kapitolách sa autor zaoberá všetkými oblasťami života a cez svoje osobné skúsenosti poukazuje na to, aké dôležité je naučiť sa odpúšťať a počúvať svoje vnútro.

Audioknižku nahovoril Miloslav Kráľ. Túto audioknižku odporúčame pre začiatočníkov, ale každý si v nej nájde to, čo práve potrebuje. Je vhodná pre všetkých ľudí.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 1.

Šlabikár šťastia 2 (Sebapoznanie, súvislosti, sebapremena) - 15,5 hodín hlasového pozitívna. Obsahuje obsahujete 65 kapitol knihy Šlabikár šťastia 2 - Sebaspoznanie, súvislosti, sebaprijatie.

Je pokračovaním a určitou nadstavbou úspešnej prvej časti. Autor tu podrobnejšie rozoberá jednotlivé otázky a dopĺňa o nové pohľady aj témy z prvej časti. Zameriava sa na sebapozorovanie ako spôsobu spoznania a čistenia sa.

Audioknižku nahovoril Miloslav Kráľ. Túto audioknižku odporúčame pre pokročilejších, ale každý si v nej nájde to, čo práve potrebuje. Je vhodná pre všetkých ľudí.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Šlabikár šťastia 2.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 1“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Šlabikár šťastia 2“ (CD) od Pavla „Hiraxa" Baričáka na Martinus.sk alebo si ju vypočuť online! ✔︎

John Gray

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše - táto audioknižka nám jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje vzájomné rozdiely medzi mužmi a ženami. Rozoberá do hĺbky vzťah muža a ženy. Vysvetľuje bežné konflikty, s ktorými sa stretávame vo vzťahoch a ukazuje nám prečo neustále zlyháva komunikácia, prečo muž myslí jedno a žena chápe druhé. Rozdiely medzi mužmi a ženami sú tu vysvetlené na príklade dvoch rozličných planét s rozličnými jazykmi i spôsobmi života. Nájdete v nej veľa praktických príkladov a skúseností. Naučí nás pochopiť toho druhého.

Audioknižku nahovoril Igor Bareš a Antonie Barešová Talacková. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto chce zlepšiť a pochopiť svoje vzťahy. Je vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú problémy vo vzťahu, ale užitočné rady si v nej nájdu aj tí, ktorí ich nemajú.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Muži sú z Marsu, ženy z Venuše.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“ od Johna Graya na Martinus.sk! ✔︎

Esther Hicks a Jerry Hicks

Pros a dostaneš! - je to jedna zo základných motivačných audioknižiek o pozitívnom myslení. Je v nej obsiahnuté učenie nefyzickej entity Abraháma. Vysvetľuje Zákon príťažlivosti a jeho aplikáciu v praxi. Naučí nás zhmotňovať svoje priania. Je rozdelená na teoretickú a praktickú časť. V praktickej časti obsahuje 22 praktických postupov a cvičení k dosiahnutiu našich cieľov. Každý si môže vybrať a vyskúšať ten, ktorý vyhovuje práve jemu.

Audioknižku nahovorila Petra Výtvarová Krausová. Je dostupná v českom jazyku.

Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji, chce dosiahnuť svoje ciele a splniť si všetky svoje priania. Je vhodná pre začiatočníkov.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Pros a dostaneš!.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Pros a dostaneš!“ (CD) od Esther a Jerry Hicks na Martinus.sk! ✔︎

Univerzálny zákon vesmíru znie:

Dostávate to, na čo myslíte, bez ohľadu na to, či to chcete alebo nechcete, či je to pre vás dobré, alebo zlé.
Esther a Jerry Hicks

Timothy Ferriss

Štvorhodinový pracovný týždeň - je to veľmi dobrá knižka, ktorá v sebe obsahuje revolučné myšlienky o tom, ako sa v pracovnej oblasti oslobodiť od starých názorov a pravidiel, a osvojiť si nové. Systémy, na ktoré sme boli zvyknutí niekoľko rokov sú v dnešnej dobe už zastarané, ale častokrát nemáme dosť odvahy na to, aby sme sa nimi prestali riadiť. Je to však nevyhnutné, ak chceme žiť svoj život naplno a nie iba prežívať. Táto audioknižka nám ukáže cestu k radostnejšiemu životu a pomôže nám žiť naplno svoj život. Naučí nás, že luxusný bohatý štýl dnes môže byť dostupný každému. Stačí sa len otvoriť novým možnostiam ako preraziť v dnešnom pracovnom a podnikateľskom svete a byť úspešný!

Audioknižku načítal Robert Jícha. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí nie sú spokojní s tým, čo dosiahli v pracovnej oblasti, chceli by sa posunúť niekde ďalej a žiť svoj život naplno. Je vhodná pre zamestnancov, podnikateľov, ale aj pre všetkých tých, ktorí sa v pracovnej oblasti ešte len hľadajú.

Tu si môžete prečítať recenziu ku knižke Štvorhodinový pracovný týždeň.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Štvorhodinový pracovný týždeň“ od Timothyho Ferrissa na Martinus.sk! ✔︎

David Deida

Cesta pravého muža (Duchovný sprievodca pre mužov. Alebo ako si poradiť s výzvami, ktoré mužom prinášajú ženy, práca a sexuálna túžba.) - predstavuje povinné čítanie alebo počúvanie pre každého správneho muža! Je to praktická príručka, ktorá učí mužov, ako byť mužmi. Vysvetľuje tu rozdiely medzi mužmi a ženami. Je presná a priama. Zaoberá sa hlbokými duchovnými otázkami: „Aký je zmysel a cieľ môjho života? Aké je moje životné poslanie? Čo ženy naozaj chcú?“

Audioknižka je rozdelená na osem častí, v ktorých sa autor venuje jednotlivým témam: 1. Cesta muža. 2. Ako zaobchádzať so ženami. 3. Práca s polaritou a energiou. 4. Čo ženy naozaj chcú. 5. Vaša temná stránka. 6. Ženská príťažlivosť. 7. Telesné cvičenia. 8. Intímna joga pre mužov a ženy.

Audioknižku načítal Vladislav Beneš. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame všetkým mužom, ktorí chcú na sebe pracovať. Pre lepšie pochopenie mužského sveta je vhodná aj pre ženy a pomôže im zlepšiť ich partnerský vzťah. Je pre ne návodom na cestu do duše muža.

TU si môžete prečítať recenziu ku knižke Cesta pravého muža.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Cesta pravého muža“ (CD) od Davida Deidu na Martinus.sk! ✔︎

Lorna Byrne

Anjeli v mojich vlasoch - táto audioknižka je skutočným životným príbehom írskej mystičky Lorny Byrne, ktorá vidí oveľa viac ako len hmotný svet. Stretáva sa s bytosťami z duchovných svetov. Lorna už od malička vidí anjelov a rozpráva sa s nimi. Hovorí o tom, že anjeli sú neustále s nami a pomáhajú nám. Musíme sa len naučiť všímať si ich. Sú pripravení pomôcť nám v akejkoľvek situácií. Stačí ich o to len požiadať. V tejto audioknižke sa Lorna prvýkrát rozhodla porozprávať o svojich zážitkoch a skúsenostiach s anjelmi, ktorí ju sprevádzajú už od detstva.

Audioknižku načítala Gabriela Filippi. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí pracujú na svojom duchovnom rozvoji a zaujímajú sa o anjelov. Je vhodná na počúvanie aj pre klientov, u ktorých ide o exorcizmus alebo rôzne formy posadnutia.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Anjeli v mojich vlasoch“ (4xCD) od Lorny Byrne na Panta Rhei.sk! ✔︎

Doreen Virtue

Liečenie s anjelmi - táto audioknižka obsahuje viac ako 7 hodín nádherných a upokojujúcich slov. Nájdete v nej praktické návody a postupy na to, ako môžete s pomocou anjelov liečiť rôzne oblasti života - vaše vzťahy, telo, zamestnanie, finančné záležitosti alebo rodinný život. Dozviete sa tu aj veľa zaujímavých informácií o anjeloch. Súčasťou audioknižky sú rôzne anjelské afirmácie a anjelské modlitby. Ako napríklad anjelská modlitba za nájdenie životného partnera. Už z audioknižky samej o sebe cítiť veľkú láskavosť a vnútornú silu. Otvorte sa týmto anjelským liečivým energiám. Z audioknižky sa dozviete, ako spoznať naše božské poslanie, čo znamenajú anjelské čísla a mnoho ďalších vecí. Predstavuje relaxáciu a zároveň je zamyslením nad svetom anjelov.

Audioknižku načítala svojím kľudným hlasom Naďa Konvalinková. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame ľuďom, ktorí pracujú na svojom duchovnom rozvoji a zaujímajú sa o anjelov. Je vhodná na počúvanie aj pre klientov, u ktorých ide o exorcizmus alebo rôzne formy posadnutia.

TU si môžete kúpiť alebo stiahnuť audioknižku “Liečenie s anjelmi“ (CD) od Doreen Virtue na Martinus.sk! ✔︎

Dan Miller

Tajomstvo príťažlivosti - je to motivačná audioknižka, ktorá nás jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom oboznamuje so „Zákonom príťažlivosti“ a učí nás, ako ho správne používať. Spomína sa tam aj dôležitosť prvej rannej hodiny, ktorá sa tam nazýva „zlatá hodina“. Ďalej je tam vysvetlený napríklad zákon príčiny a následku, zákon súhlasnej vibrácie, ako sa zbaviť strachu, obmedzujúcich presvedčení o sebe samom, ako robiť to, čo robia úspešní ľudia, pracovať na sebe samom a stať sa najlepším v tom, čo chcete robiť. Hovorí aj o tom, ako si správne priať.

Audioknižku nahovorila Jolana Ferencová a ďalší interpreti. Je dostupná v českom jazyku. Túto audioknižku odporúčame každému, kto pracuje na svojom osobnom rozvoji. Je vhodná najmä pre začiatočníkov.

TU si môžete kúpiť a stiahnuť audioknižku “Tajomstvo príťažlivosti“ od Dana Millera na Martinus.sk! ✔︎

Petra Vychytilová

Nastydlá strašidla - táto knižka obsahuje rozprávkové príbehy pre deti so super hudbou a je nahovorená známymi hercami. Príbehy v nej sú krásne ilustrované vlastnými kresbami autorky. Na jej poklade sa pripravuje aj divadelné predstavenie a autorka pracuje aj na jej pokračovaní. Je veľmi vhodná najmä pre mamičky s deťmi.

Príbehy v nej sú veľmi duchovné a hlboké a sú veľmi vhodné aj pri liečení. Odporúčame ju pre deti od 3 rokov. Audioknižku nahovorila Eva Hrušková a Jan Přeučil.

TU si môžete kúpiť audioknižku “Nastydlá strašidla“ od Petry Vychytilovej na Kosmas.cz! ✔︎

Poznámka: Na tejto stránke sa ešte pracuje a bude priebežne aktualizovaná!!! Postupne sem budeme pridávať aj ďalšie audioknižky.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Biela mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich zasvätených priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie, ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky.

Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, v oboch prípadoch máš pravdu. Henry Ford

© 2011 2021 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Skúsenosti I Magierin Damona